Графік роботи
Понеділок: 8:00 - 17:00
Вівторок: 8:00 - 17:00
Середа: 8:00 - 17:00
Четвер: 8:00 - 17:00
П'ятниця: 8:00 - 17:00
Субота: 8:00 - 17:00
Неділля: -

Детальніше

УЗД простати, сім’яних пухирців та яєчок

Простата — невелика залоза, розташована між прямою кишкою та сечовим міхуром і відповідальна за вироблення насінної рідини. Передміхурова залоза схильна до захворювань, як-от гіперплазія (збільшення розмірів), простатит (місцеве запалення) і рак. УЗД простати в чоловіків — найчастіше використовуваний інструмент візуалізації для оцінювання її стану. Разом із сонографією передміхурової залози часто проводиться УЗД яєчок і сім’яних пухирців.
 УЗИ простаты у мужчин

Показання до обстеження

Зазвичай про патології простати та суміжних органів (яєчок, насінних залоз) сигналізують тривожні ознаки:

  • труднощі з сечовипусканням;
  • біль у промежині;
  • набряково-запальні явища в ділянці мошонки;
  • часті позиви до сечовипускання;
  • проблеми з ерекцією та з зачаттям;
  • домішки крові в еякуляті;
  • відчуття неповного випорожнення сечового міхура після сечовипускання.

Наявність вищевказаних симптомів — привід звернутися до уролога. З огляду на широку поширеність раку простати, щорічне пальцеве ректальне дослідження й аналіз крові на ПСА (простатичний специфічний антиген) рекомендуються всім чоловікам старше за 45 років. Якщо результати цих тестів вкажуть на захворювання сечостатевої сфери, то наступним діагностичним кроком стане УЗД передміхурової залози.
Обстеження за допомогою ультразвуку допоможе лікарю детально проаналізувати стан простати, визначити захворювання (якщо воно є) та підібрати оптимальне лікування.

Як робиться УЗД простати?

Існує два методи проведення процедури:

  1. Трансректальний. УЗ-датчик розміром з палець вводиться у пряму кишку.
  2. Трансабдомінальний (надлобковий). Доступ до простати здійснюється через черевну стінку. Аналогічно проводиться огляд сечового міхура.

Трансректальне УЗД призначають, коли потрібен якісний огляд паренхіми простати (наприклад, для пошуку в ній вузлів) і коли необхідне точне та швидке вимірювання розмірів залози разом з оцінкою її анатомічних аномалій. Внутрішнє дослідження може викликати деякий дискомфорт і показане тільки дорослим чоловікам.
Трансабдомінальна ехографія позитивніше сприймається пацієнтами. Надлобковий огляд дозволяє оцінити обсяг і контури органу, проте не дає настільки ж докладної інформації, як прямокишковий.
Дослідження сім’яних пухирців проводиться трансректально, особливо у разі підозри на аномалії сім’яних проток або наявність запалення. Яєчка оглядаються зовнішнім шляхом — датчик переміщається по зволоженій гелем мошонці.
Как делается УЗИ простаты?

Що показує УЗД передміхурової залози

На УЗД простати в чоловіків лікарю видно:

  • вроджені вади розвитку;
  • запалення сім’яного пухирця;
  • кісти;
  • гострий і хронічний простатит;
  • закорковування сім’явивідної протоки;
  • камені в сім’яних пухирцях;
  • доброякісна гіперплазія простати;
  • аденокарциноми та інші злоякісні пухлини.

Для з’ясування характеру виявленого новоутворення хворому під контролем трансректального УЗД роблять біопсію ураженого місця.

Підготовка до УЗД простати

Для проведення надлобкового УЗ-огляду передміхурової залози необхідно мати повний сечовий міхур. Потрібно пити воду до появи позивів до сечовипускання. Перед трансректальним дослідженням рекомендується очистити пряму кишку за допомогою мікроклізми.

У голодуванні немає потреби, можна їсти та пити перед УЗ-діагностикою. Пацієнт може вживати свої звичайні ліки (за винятком випадків, коли потрібна біопсія).

Ціни

УЗД передміхурової залози + сечового міхура з визначенням залишкового об'єму
280 грн
УЗД передміхурової залози + сечового міхура з визначенням залишкового об'єму + нирки
370 грн
УЗД мошонки
300 грн
Залишити відгук
Оцінка:
Відгук отримано
Сталася помилка. Відгук не відправлено