Дитячий офтальмолог – це лікар, який займається діагностикою та лікуванням захворювань ока та його придаткового апарату.
Очі – диво творіння природи. Усі краси навколишнього світу ми пізнаємо з допомогою зору. Все чудове навколо нас доступне нам завдяки йому. Наші пізнання світу, трудова та творча діяльність пов’язані із зором.
Нині кількість дітей із очною патологією збільшилася. Особливо слід зазначити таке захворювання як короткозорість у дітей шкільного віку.
Які симптоми мають насторожити батьків щодо виникнення цього захворювання?
- зорова стомлюваність: біль в очах, почервоніння очного яблука та повік
- дискомфорт: печіння, почуття стороннього тіла в очах
- скарги на поганий зір
Питання зорової працездатності та втоми дитини мають бути предметом постійної уваги батьків.
Якщо батьки помічають прояви зорової втоми дитини, слідує:
- забезпечити дитину зручним робочим місцем та правильним освітленням
- стежити за правильною посадкою за столом
- звернутися до офтальмолога для обстеження
Найчастішими захворювання дітей молодшого віку є гострі кон’юнктивіти. Гострий інфекційний кон’юнктивіт – це захворювання, яке дуже швидко може передаватися від однієї хворої дитини на іншу. Короткий час може захворіти велика кількість дітей. У попередженні поширення кон’юнктивіту велику роль відіграють суворе дотримання правил гігієни, ізоляція хворого з колективу, ранні звернення до лікаря-фахівця.
У новонароджених дітей досить частим захворюванням є запалення слізних органів – дакріоцистит. Це запалення слізного мішка, що є наслідком порушення прохідності слізних шляхів новонароджених, які не розсмоктується желатинозна мембрана. Кардинальною ознакою дакріоциститу служить поява слизово-гнійного відокремлюваного із слізних точок. Основним методом лікування цього захворювання є масаж області носослезного каналу. За тривалого перебігу дакріоциститу (до двох місяців) необхідно провести зондування.
Коли потрібно показати дитину офтальмологу?
Серед батьків є помилка, що обстежити дитину в офтальмолога потрібно не раніше року. Ця думка є глибоко помилковою. Чим раніше ви зробите перший огляд, тим впевненіше ви будете у здоров’я очей вашої дитини. Огляди офтальмолога рекомендовані на першому році життя всім дітям в 1, 3, 6 та 12 місяців.
На огляді визначаються зорові функції дитини, виключається вроджена патологія очей, дакріоцистити новонароджених, оглядається очне дно, виключається підвищений внутрішньочерепний тиск. Вже в 6-ти місячному віці можна визначити чи є у дитини схильність до короткозорості, астигматизму та косоокості.
З 6-8 місяців дитині можна прописати окуляри. Однак таке призначення проводиться строго індивідуально, залежно від виду та ступеня патології.
Розвиток органу зору починається відразу після народження і продовжується до 12-14 років. У дитячі роки дуже важливо регулярно перевіряти зір з метою виявлення можливих захворювань очей.
Саме своєчасна діагностика захворювань очей – гарантія успішного лікування, що дозволяє без хірургічного втручання відновити повноцінний зір.
Дитячий офтальмолог у Харкові у нашому медичному центрі — запис за телефоном 0 800 500 103.