Чим займається дитячий кардіолог?
Дитячий кардіолог – це лікар, який займається проблемами серцево-судинної системи у дітей різного віку. У його компетенцію входять: профілактична діагностика, діагностика, спостереження та лікування різних захворювань серця та суміжних систем організму. Огляд проводиться за допомогою діагностичних апаратів, таких як ЕКГ, УЗД та лабораторних досліджень .
Дитячий кардіолог займається такими захворюваннями:
- вроджені вади серця
- дифузні хвороби сполучної тканини
- неревматичні захворювання міокарда
- порушення серцевого ритму
- функціональні кардіопатії
- ревматична поразка серця та набуті вади серця
Навіщо звертатися до дитячого кардіолога?
Серце є одним з центральних органів талу та порушення його роботи, можуть вплинути на всі інші системи. Лікар спостерігає за станом маленького пацієнта і слідкує за тим, щоб його серце функціонувало правильно. У разі порушення визначає його причину і призначає лікування.
Порушення можна поділити на вроджені та набуті. При цьому вроджені порушення можуть виявлятися як у перші дні життя, так і вже у дорослих людей. Деякі з них не проявляють себе жодними симптомами, до моменту переходу у тяжку стадію. На жаль, не кожну хворобу серцево-судинної системи можна вилікувати, деякі вдається лише вивести із гострого стану та не дати розвиватися. Але діагностика захворювання на ранній стадії дозволить зупинити проблему тоді, коли вона ще не встигла завдати шкоди здоров’ю.
Хоча кардіолог і не обов’язковий для відвідування фахівцем, батькам варто звертатися за консультацією за наявності найменших підозр на проблеми із серцево-судинною системою. Коли йдеться про немовлят, то сигналами можуть стати занепокоєння, частий плач, відставання у розвитку або поганий набір ваги. Особливо важливо, якщо під час годування або при крику у немовляти синіє носогубний трикутник, це може бути свідченням наявності сердечної патології. Найкраще зробити ЕКГ у дев’ять місяців і на рік прийти на прийом до дитячого кардіолога, який скаже, чи потрібні подальші візити.
Навіть старші діти можуть не звертати уваги на больові відчуття або якісь зміни в своєму організмі, вважаючи їх несуттєвими. Так ігноруючи біль у грудях, відпочинок і головний біль, вони піддають свій організм серйозному ризику. Варто пояснити дитині, що з появою подібних відчуттів варто сказати про це батькам. Не виключені і випадки, коли діти симулюють, щоб не йти до школи, але в будь-якому випадку потрібно прислухатися і перевіряти їх скарги.
Коли звертатися до дитячого кардіолога?
Звертатися необхідно для контролю стан вже діагностованих захворювань, щоб відстежувати, чи не відбувається погіршень і як діє лікування на захворювання. Особливу увагу варто приділити цьому питанню, якщо серед прямих родичів були люди з подібними проблемами, якщо були ускладнення при вагітності або пологах, якщо дитина має зайву вагу. Так само існують непрямі свідчення, які можуть вказувати на проблеми з серцем, це: стомлюваність, головний біль, запаморочення, поганий сон, почуття нестачі повітря, біль у грудях, хронічні ЛОР-захворювання, скутість у суглобах та набряки, напади задухи та пітливі долоні (у підлітків). Все це може бути свідченням проблем серцево-судинної системи, але що гірше, поява симптомів сигналізує про наявність серйозних проблем, які потребують негайної діагностики та лікування.
Причиною виникнення проблем із серцем може стати нещодавно перенесене інфекційне захворювання. Після хвороби варто створити ЕКГ, щоб унеможливити виникнення ускладнень.
Чому саме в нашому медичному центрі?
У нашому Регіональному медичному центрі працюють фахівці, які вміють спілкуватися з дітьми та їхніми батьками, що також є важливим аспектом успіху лікування. Також у нашому центрі є все необхідне діагностичне обладнання, що відповідає сучасним стандартам. Всі лабораторні дослідження ми виконуємо на базі нашої лабораторії, а великий спектр різних дитячих фахівців допоможе в лікуванні будь-яких захворювань, якщо це буде потрібно.
У нашому регіональному медичному центрі ваша дитина може отримати такі послуги:
- Профілактичний огляд;
- УЗД серця;
- оцінка ЧСС, АТ, пульсу, серцевих тонів;
- виявлення та оцінка серцевих шумів, уточнення їх причини;
- оцінка меж відносної серцевої тупості (розмірів серця);
- виявлення ознак серцевої недостатності, уточнення її причини;
- виявлення аритмій серцевої діяльності, уточнення їх характеру та причини;
- проведення ЕКГ (у спокої та після дозованого фізичного навантаження) з подальшим розшифруванням та оцінкою результатів;
- проведення проби Рут;
- оцінка даних рентгенологічного дослідження органів грудної клітки;
- проведення допплерехокардіографії, вивчення морфофункціональних характеристик серця та магістральних судин;
- призначення лабораторних методів дослідження серцево-судинної системи (за показаннями з подальшим трактуванням їх результатів);
- лікування виявленої патології серцево-судинної системи.