Графік роботи
Понеділок: 8:00 - 16:00
Вівторок: 8:00 - 16:00
Середа: 8:00 - 16:00
Четвер: 8:00 - 16:00
П'ятниця: 8:00 - 16:00
Субота: 8:00 - 17:00
Неділля: -

Детальніше

Мамологія

Багато жінок, помітивши зміни грудей, панікують та приписують собі серйозні хвороби. У пошуках відповідей вони йдуть до гінекологів, онкологів чи шукають поради у подруг, а дехто навіть бояться прийти на огляд до лікаря. Насправді груди, протягом усього життя, змінюються під впливом багатьох факторів. Це може бути наслідком простих вікових та гормональних змін, але існують і ті, що викликані захворюваннями. Для з’ясування справжніх причин, необхідно звернутися до лікаря-мамолога, чия робота полягає у визначенні факторів впливу, діагностики та лікування.

Найпоширеніші захворювання

 • Мастопатія
 • Фіброма
 • Кіста
 • Мастит

Понад 80% виявлених утворень у молочних залозах – доброякісні. Виявивши проблему на ранній стадії лікування відбувається без хірургічного втручання. Важливо виявити загрозу якомога раніше, щоб провести обстеження та поставлений діагноз.

Вам необхідно звернутися до мамолога, якщо ви знайшли один із цих симптомів

 • Болісні відчуття, дискомфорт у районі грудей
 • Ущільнення, ранки в області грудей та в пахвах
 • Виділення із сосків, виключаючи період вагітності та годування груддю.
 • Яскраво виражена асиметрія грудей
 • Травма грудей. Банальний удар може стати наслідком серйозних проблем
 • Гінекологічне захворювання. Пухлина яєчників, міома матки, ендометріоз мають сильний вплив на організм і необхідно провести повний огляд

Регулярні відвідування мамолога необхідні тим, хто має схильність до захворювань молочної залози. До групи ризику входять жінки, які нещодавно робили аборт, мають порушення менструального циклу, активний запальний процес яєчників з діагностованими захворюваннями ендокринної системи, за наявності злоякісних пухлин молочних залоз у близьких родичів. До інших факторів ризику належать погана екологія, участь у шкідливому виробництві, шкідливі звички, часті застудні та інфекційні захворювання, перенесені онкологічні захворювання. У разі наявності одного з таких симптомів необхідно проходити обстеження молочних залоз не рідше двох разів на рік.

Не варто забувати, що і за відсутності скарг потрібно проходити плановий огляд щорічно всім жінкам старше 18 років. В останні роки фіксується дедалі більше випадків захворювання на молочну залозу саме у молодих жінок.

Мамолог може знадобитися і чоловікові, коли спостерігається припухлість грудей, у поєднанні з болем біля сосків або виділеннями з них.

Хірургія молочної залози

Найпоширенішими страхами у жінок є страх хірургічного втручання, яке може залишити негарні шрами. Такі побоювання за естетику грудей теж нерідко стають причиною пізнього звернення до мамолога, навіть за наявності явних симптомів. Сьогодні, при хірургічному втручанні, застосовуються досвід пластичної хірургії. Це поєднання дозволяє проводити ефективне лікування та залишати мінімум слідів після операції.

На жаль, кількість випадків утворення злоякісних та доброякісних пухлин молочних залоз в Україні постійно зростає. Головними цілями створення кабінету на базі Регіонального медичного центру було забезпечити комфортні умови та надати якісні медичні послуги жінкам із захворюваннями молочної залози та просто охочих стежити за здоров’ям.

У нашому центрі прийом веде висококваліфікований фахівець із великою клінічною практикою, лікар вищої категорії, доктор медичних наук, автор численних наукових статей та монографій, професор – Макаров Віталій Володимирович.

Лікар-мамолог опитає вас про скарги та спадкові хвороби, проведе огляд молочних залоз та близьких лімфовузлів шляхом пальпації та призначить дослідження, при необхідності.

Для точної постановки діагнозу можуть знадобитися

 • УЗД молочних залоз, яке дозволить побачити утворення на ранніх стадіях
 • Мамографія. Рентгенівський знімок, який допоможе визначити характер новоутворення
 • Пункційна біопсія. Якщо було виявлено ущільнення або кіста, робиться пункція і матеріал досліджується в лабораторії
 • лабораторні аналізи. У кожному випадку складається перелік необхідних аналізів, які допоможуть у визначенні курсу лікування.

За результатами проведених досліджень лікар підбирає індивідуальну програму лікування:

 • Консервативне лікування, з наступним контролем УЗД та мамографії.
 • Оперативне втручання з урахуванням медичного центру, для виявлення доброякісних утворень, із застосуванням естетичних технологій.
 • У разі виявлення злоякісних новоутворень направлення на оперативне лікування до провідних клінік міста. Супровід пацієнта в період лікування. Залучення пластичних хірургів.
 • Консультації пацієнтів та виконання оперативних втручань після мастектомії.

Наші спеціалісти

Ціни

Консультація лікаря - мамолога
460 грн
Повторна консультація лікаря - мамолога
430 грн
Залишити відгук
Оцінка:
Відгук отримано
Сталася помилка. Відгук не відправлено