Консультація ревматолога у Харкові
До групи ревматологічних захворювань входить понад 100 метаболічних та запальних патологій сполучної тканини – суглобів, м’язів, хрящів, кісток, хребта. В Україні 15-20% населення страждають на ревматичні хвороби. Серед людей старших 65 років таких хворих – до 70%. У 80% пацієнтів діагностується остеоартроз.
Захворювання, які діагностує та лікує ревматолог:
артрити: ревматоїдний, реактивний, псоріатичний;
- остеоартроз, остеопороз та остеохондроз;
- системна червона вовчанка;
- хвороба Бехтерєва;
- хвороба Рейтера;
- васкуліти;
- подагра.
Кожна людина індивідуальна, тому причини болю у м’язах, суглобах, хребті у всіх різні. Загальна риса порушень опорно-рухового апарату – хворобливі відчуття та ймовірність переходу захворювання в хронічну стадію. Завдання ревматолога – своєчасно виявити патологію, полегшити стан пацієнта та вжити заходів щодо запобігання розвитку ускладнень.
Коли звертатись до ревматолога?
Про виникнення ревматологічних проблем сигналізує низку симптомів:
- біль у суглобах та м’язах;
- дискомфорт у спині;
- припухлість, набряклість, почервоніння в ділянці суглоба;
- скутість у рухах;
- підвищення темпаратури тіла, не пов’язане із застудою;
- поява вузликів на тілі.
Як відбувається консультація ревматолога
Головний інструмент лікаря – огляд та опитування пацієнта. Уважно вислуховуючи скарги, лікар складе уявлення про стан здоров’я хворого, оцінить рівень порушень і проведе необхідні дослідження. Для отримання повної картини захворювання ревматолог використовує діагностичні методи: рентгенографію, УЗД та лабораторну діагностику. Отримана інформація дозволяє підтвердити або виключити ревматологічний діагноз, скласти план лікування та дати подальші рекомендації щодо збереження здоров’я та профілактики розвитку хвороби.