Графік роботи
Понеділок: 8:00 - 16:00
Вівторок: 8:00 - 16:00
Середа: 8:00 - 16:00
Четвер: 8:00 - 16:00
П'ятниця: 8:00 - 16:00
Субота: 8:00 - 17:00
Неділля: -

Детальніше

Дитяча отоларингологія

Чим займається дитячий ЛОР?

Дитячий отоларинголог – це лікар, який займає діагностикою, спостереженням та лікуванням проблем вух, горла та носа (ЛОР-системи) у дітей. Даний фахівець стикається з такими захворюваннями, як аденоїдит, тонзиліт, отит (запальні захворювання) та різноманітними захворюваннями нервових вузлів, пухлини, сірчані пробки (не запальні захворювання).

Крім діагностики, призначення лікування та контролю, ЛОР може виконувати процедури або навіть операції. Найпоширенішою лікувальною маніпуляцією є «зозуля» (Метод переміщення рідини по Проєтцю), що застосовується при лікуванні гаймориту та синуситу. Дитячий отоларинголог виконує безліч інших процедур, включаючи видалення сірчаних пробок, проколи пазух і продування каналів.

При лікуванні захворювань ЛОР-органів, може бути потрібна допомога інших лікарів, це зумовлено тісним взаємозв’язком ЛОР-системи з іншими органами. У процесі діагностики та лікування може знадобитися консультація стоматолога, офтальмолога, алерголога, хірурга та інших лікарів, але такі консультації проводяться лише у разі потреби.

Навіщо звертатися до дитячого ЛОР?

Близько 60% всіх звернень до педіатра пов’язані із захворюваннями ЛОР-органів.

Джерелом захворювань можуть бути наслідки ускладнень після респіраторних та вірусних захворювань, алергічні реакції, наслідки травм та хронічні захворювання.

На відміну від ЛОР-органів дорослих, дитяча система має свої особливості будови, оскільки знаходиться в процесі формування, що робить їх більш схильними до розвитку захворювань. Вчасно не виявлена ​​проблема або просто не до кінця вилікована застуда, можуть стати початком важкої хронічної хвороби, яка вимагатиме постійного спостереження та лікування, а можливо навіть операцію.

Таким чином, можна зробити висновок, що ЛОР-органи вимагають підвищеної уваги з боку батьків, оскільки проблеми цієї системи можуть значно вплинути на подальше життя дитини. Порушення роботи одного з органів цієї системи може призводити до різних наслідків, включаючи тяжкі. Так, при хронічному ускладненому диханні, організм може не отримувати свою норму кисню, що уповільнить роботу багатьох функцій, включаючи мозкову. А запалення вушного нерва, без своєчасного лікування, може призводити до часткової чи повної втрати слуху.

Для запобігання таким ускладненням необхідно спостерігати за дитиною. Наприклад, якщо він починає дихати через рот, це сигнал порушення. Важливо, щоб дитина дихала саме через ніс, тому що проходячи через ніс повітря фільтрується і зігрівається, чого не відбувається при диханні ротом. При диханні через рот, так само підвищується ймовірність захворіти на респіраторні захворювання, особливо при відвідуванні громадських місць, так як бактерії потрапляють безпосередньо в горло. Такі зміни флори та переохолодження холодним повітрям можуть викликати такі захворювання, як аденоїдит, ларингіт, фарингіт, ангіна та подібні.

Іншим фактором може бути те, що ви помічаєте, як дитина стала гірше чути, почала прислухатися до того, що раніше чудово чула. Це може бути ознакою різних проблем з вухами, від сірчаної пробки до запалення, у тому числі отитів. Без швидкого лікування запалення може сильно вплинути на можливість дитини чути.

Зміни мікрофлори носа, спричинені хворобою, травмою або іншим фактором, аж до переохолодження, можуть призводити до появи різних запальних захворювань – ринітів, гайморитів, синуситів. Ці захворювання ускладнюють дихання, створюють зайвий тиск і можуть впливати не лише на ніс, а й стан зубів та зору.

Коли звертатися до дитячого ЛОРу?

До дитячого ЛОР варто звертатися, коли дитина скаржиться на біль у вусі або спостерігається зниження слуху, коли довгий час не проходить нежить або після догляду нежиті складно дихати носом. Якщо дитина скаржиться на біль у районі носа або чола, це може бути ознакою захворювання.

Так само, при отриманні травми носа та вуха, ЛОР повинен оцінити ступінь пошкодження і чи травма не вплинула на цілісність внутрішніх каналів.

Якщо у дитини вже є діагностовані хвороби ЛОР-органів, то відвідування спеціаліста обов’язкові. Регулярні профілактичні огляди допоможуть зробити те щоб хвороба не прогресувала і стала хронічної. При правильному лікуванні та профілактиці вплив захворювання може стати повністю непомітним для дитини.

Чому саме в нашому медичному центрі?

Для ефективного лікування ЛОР захворювань необхідний контроль кваліфікованого спеціаліста, а також можуть знадобитися лабораторні дослідження та фізіотерапевтичні процедури. Все це ви можете отримати у нашому регіональному медичному центрі. Також у нашому центрі ви можете отримати консультацію всіх необхідних фахівців інших профілів.

У нашому центрі також доступні такі процедури, як ультразвукова інгаляція та ДУФ.

Небулайзер (ультразвукова інгаляція) — це апарат, який розбиває лікарський засіб на дрібні частинки і поступово розподіляє їх на слизовій оболонці. Таким чином ліки впливають безпосередньо на область, де є набряк або запалення. Плюсом застосування апарату є точковий та ефективний вплив, що дозволяє швидше вивести хворобу дитини з гострої фази.

ДУФ — фізіотерапевтичний метод впливу за допомогою ультразвукового випромінювання. Його застосування показано при запальних процесах та хронічних захворюваннях носа – риніт, тонзиліт, фронтит та ін.

Ціни

Консультація лікаря - отоларинголога дитячого
460 грн
Повторна консультація лікаря - отоларинголога дитячого
430 грн
Залишити відгук
Оцінка:
Відгук отримано
Сталася помилка. Відгук не відправлено