0800500103 Безкоштовна лінія
Графік роботи
Понеділок: 8:00 - 18:00
Вівторок: 8:00 - 18:00
Середа: 8:00 - 18:00
Четвер: 8:00 - 18:00
П'ятниця: 8:00 - 18:00
Субота: 8:00 - 17:00
Неділля: -

Детальніше

Надмірна вага (ожиріння)

Лікування надмірної ваги в РМЦ

Люди, які страждають надмірною вагою, разом із зайвими кілограмами, як правило, набувають схильності до багатьох серйозних захворювань:

  • цукровий діабет
  • гіпертонія
  • інфаркт міокарда
  • ішемічна хвороба серця
  • артрит
  • холецистит
  • рак молочної залози, передміхурової залози та товстої кишки.

Крім того, багато людей з надмірною вагою мають низьку самооцінку, депресію, неврози та інші психологічні проблеми. Успішну боротьбу із зайвою вагою необхідно починати з консультації у фахівців — ендокринолога, дієтолога і т.д., пройти необхідне обстеження, і тільки після цього, на підставі рекомендацій фахівців і під їх спостереженням, починати.

Причини

Основні причини надмірної ваги — переїдання і малорухливий спосіб життя. Набрати зайві кілограми легко, а ось позбутися від жирових відкладень, що з’явилися, і звички багато їсти не так вже й просто. Деякі починають більше їсти в стресових ситуаціях. Інші «заїдають» поганий настрій, тугу та самотність. Хтось непомітно для себе з’їдає гору продуктів, зручно влаштувавшись перед телевізором. Хтось по ночами крадеться до холодильника. Бувають просто гурмани, які люблять смачно поїсти.

Якщо при цьому людина велику частину дня проводить на сидячій роботі, не бігає марафони і не потіє в тренажерному залі, рано чи пізно його вага перевищить усі розумні межі.

Також важливу роль у розвитку ожиріння має вік. Лікарі вважають, що чим старша людина стає, чим більша ймовірність, що вона заробить надмірну вагу. Винні в цьому зниження обміну речовин і порушення діяльності центру апетиту в головному мозку: для придушення почуття голоду з віком потрібна більша кількість їжі.

Проте є таке поняття, як вторинне ожиріння. Як правило, зайві калорії не мають до нього ніякого відношення. Причина криється в ендокринних (гормональних) захворюваннях, наприклад, ожиріння часто супроводжує гіпотеріозу. Різке збільшення маси тіла може бути спричинене прийомом деяких лікарських препаратів: преднізолону, дексаметазону та ін Також схильність до ожиріння може передаватися у спадок.

Методи лікування надмірної ваги

Існує три види лікування:

Лікарські методи: призначення препаратів, що пригнічують апетит і зменшують засвоєння поживних речовин в організмі, а також препаратів, що нормалізують гормональний фон.

Нелікарські методи: раціональне низькокалорійне харчування — дотримання дієти з підвищеним вмістом клітковини, вітамінів та інших біологічно активних компонентів (злаки та цільнозернові продукти, овочі, фрукти, горіхи, зелень та ін) і обмеженням вживання легкозасвоюваних організмом вуглеводів, вуглеводів, хлібобулочні та макаронні вироби з борошна вищих сортів) та підвищення фізичного навантаження.

Хірургічні:

  • ліпосакція — видалення надлишків жирових тканин з-під шкірного покриву;
  • абдомінопластика — усунення відвислого та/або великого живота;
  • обхідні ентероанастомози — операція, що «вимикає» з травлення частини тонкої кишки
  • шлункові кільця (Gastric Band), які накладаються на шлунок, зменшуючи його обсяг і відповідно прискорюючи час насичення.

У Регіональному медичному центрі проблемою ожиріння займається спеціаліст — лікар-ендокринолог. Саме він і визначає в чому причина надмірної ваги пацієнта: в гормонах, порушеному обміні речовин або неправильному харчуванні.

Лікар з’ясовує у пацієнта раціон харчування і спрямовує на додаткові дослідження, які допоможуть оцінити роботу гормональної системи організму. Насамперед це визначення рівня гормонів щитовидної та підшлункової залоз (тироксину, трийодтироніну, інсуліну), гіпофізу (тиреотропний гормон), визначення глюкози крові, біохімічний аналіз крові. Також, за потреби, проводяться різні дослідження всіх органів та систем, щоб з’ясувати, як на них вплинуло ожиріння.

Після цього спеціаліст розробляє індивідуальну для кожного пацієнта Програму з лікування надмірної ваги.

Програма розрахована на три місяці включає:

  • Первинну консультацію лікаря – ендокринолога. Призначення необхідних лабораторних обстежень (клінічний аналіз крові та сечі, цукор крові, печінкові проби (АЛТ, АСТ, білірубін), ліпідний спектр, сечовина, креатинін; С-пептид, ТТГ, Т4св., АТкТПО, кортизол, пролактин, за необхідності — гормони — тестостерон, ФСГ, ЛГ, естрадіол, прогестерон, ДГЕА-сульфат, 17-ОН прогестерон і Нв глікозильований) УЗД щитовидної залози
  • Повторна консультація лікаря – ендокринолога щодо результатів обстежень. Складання індивідуальної раціональної дієти, з урахуванням особистих фізичних показників та смакових пристрастей пацієнта
  • Консультація лікаря – ендокринолога за 2 тижні. Контроль ваги. Корекція дієти.
  • Консультація лікаря – ендокринолога раз на місяць (об’єктивний аналіз тіла пацієнта та оцінка стану організму в даний момент: рівень глюкози, холестерину, ЛПВЩ ЛПНЩ, показники АТ). Контроль ваги.

Наші спеціалісти

Лікар вищої категорії
25 років досвіду
Лікар вищої категорії
30 років досвіду
Лікар вищої категорії
25 років досвіду
Лікар вищої категорії
Більше 20 років досвіду
Лікар другої категорії
10 років досвіду
Залишити відгук
Оцінка:
Відгук отримано
Сталася помилка. Відгук не відправлено