Графік роботи
Понеділок: 8:00 - 16:00
Вівторок: 8:00 - 16:00
Середа: 8:00 - 16:00
Четвер: 8:00 - 16:00
П'ятниця: 8:00 - 16:00
Субота: 8:00 - 17:00
Неділля: -

Детальніше

УЧЕНІ НАВЧИЛИСЯ ЗЦІЛЯТИ ПАРАЛІЧ

Регенерація клітин людини і швидке відновлення. Думаєте це фантастика? Ні. Вчені з австралійського університету в новому південному уельсі знайшли спосіб перетворювати жирові і кісткові клітини на стволові. Це дає можливість регенерувати тканини будь-яких органів і систем, навіть зламаний хребет.

Експерименти проводилися на мишах. Учені вивели спосіб отримувати індуковані мультипотентні стовбурові клітини, які можуть перетворюватися на будь-які тканини в залежності від необхідності. Випробування на людях доки не було проведено, але намічено на 2017 рік.

Суть перетворення клітин полягає в програмуванні жирових і кісткових клітин, вилучаючи «пам’ять» про їх призначення. Оскільки, певні клітини виконують певну функцію в організмі, що забезпечує безперебійну роботу усього організму, виключення цієї функції дає можливість прибрати вплив і необхідність виконувати певні функції. Чинником для такої роботи ставало мелювання — це можливість приєднання метильних груп до днк, пригнічення активності генів.

Для можливості використання тканин у будь-якій з тканин учені знайшли вихід. Необхідно було вилучити можливість впливу епігенетичного чинника на геном. Учені скористалися речовиною, яка сприяє пригніченню метилування і дає можливість повернути клітині пластичність, — 5-азацитидін. Його застосування в тандемі з тромбоцитарним чинником дало можливість клітинам ділитися, що привело до утворення індукованих мультипотентних стовбурових клітин.