Графік роботи
Понеділок: 8:00 - 16:00
Вівторок: 8:00 - 16:00
Середа: 8:00 - 16:00
Четвер: 8:00 - 16:00
П'ятниця: 8:00 - 16:00
Субота: 8:00 - 17:00
Неділля: -

Детальніше

СПОРТ У ЮНОСТІ ДОПОМАГАЄ ЗБЕРЕГТИ МІЦНІ КІСТКИ У СТАРОСТІ

А ви знали, що найміцніші кістки в людині це стегнові. По міцності вони порівнянні з бетоном. Так само вони вважаються найдовшими кістками і залишають 27,5% від загального росту людини.

Кістки — є інтересом багатьох дослідників і вчених. Щодня виходить оновлена інформація та дані про нові експерименти і знайдених фактах. Так днями вийшла нова стаття від американських вчених, які довели, що спортом необхідно займатися з дитинства і постійно.

Тільки в такому випадку в старості кістки не будуть істончатИся і піддаватися ламкості. Дослідження було проведено на колишніх бейсболістах, віковий поріг яких перейшов за позначку в вісімдесят років. Виходячи з даних представлених в статті, кістки рук спортсменів були сильнішими, ніж у інших представників їх покоління, які займалися спортом нерегулярно або почали кілька років тому.

Це зв’язали з тим, що фізичні навантаження допомагають ущільнювати структуру кісток, можуть збільшувати масу, а також розміри і міцність. Заняття спортом, як помітили вчені, протягом усього життя допомагають в старості забути про проблеми з кістками. Вони порадили займатися спортом з раннього дитинства, починаючи з регулярної фізкультури. Один з учених, які займаються дослідженням — Стюарт Варден надав статистичні даних.

Згідно з ними, в аналізі брали участь сто три професійних спортсмена. Були проаналізовані знімки зроблені під час їх професійної діяльності і після. Так, в молодому віці сила, вага і величина кісткових тканин у провідній руці були вдвічі більше, ніж у іншій.

Після, в більш старшому віці 56% величини щільності і 34% сили зберігалося, в порівнянні з більш юним віком. При продовженні своєї діяльності протягом життя в старості зберігалося 28% відносно ранніх показників. А міцність кістки збільшувалася до 50%. Так вчені зробили висновок, що необхідно постійно займатися спортом будь-якого характеру, будь то біг, активні ігри, фітнес або що-небудь інше. Це дозволить зберегти в старості кістки більш здоровими і не турбуватися про виникнення травм через ламкість.