Графік роботи
Понеділок: 8:00 - 16:00
Вівторок: 8:00 - 16:00
Середа: 8:00 - 16:00
Четвер: 8:00 - 16:00
П'ятниця: 8:00 - 16:00
Субота: 8:00 - 17:00
Неділля: -

Детальніше

ШТУЧНА ЛЮДСЬКА ШКІРА ТЕПЕР РЕАЛЬНІСТЬ

Японія не перестає дивувати. Якщо цікавою рекламою і великою кількістю якісних косметичних засобів вже не здивувати, то медичні дослідження японських учених вражають фантазію досі. Нещодавно їм вдалося відтворити шкіру, яка за функціональними параметрами повністю повторює можливості справжньої шкіри.

Так вона має волосяні цибулини, нерви і залоза, які містяться на шкірі людини. Спочатку експеримент проводився на мишах. Вони створювали згустки клітин в тривимірному об’ємі, що за формою нагадує ембріон. Клітини отримані з ясен тварин, трансформували шляхом епігенетичного перепрограмування. Це виходило під впливом хімічних речовин.
Подальша робота полягала у впровадженні готових клітин мишам, що страждали імунодефіцитом. У організмі вони могли пройти подальший процес розвитку. Цей крок потрібний для мінімізації можливості відторгнення наростів. Оскільки висока доля клітин, що відторгаються, саме із-за їх стороннього походження. Тільки після досягнення певних параметрів, шкіра була вилучена і пересаджена здоровим мишам. Що привело до того, що тканини прижилися і нормально функціонували.

Учені заявили, що основною проблемою для розробки функціонуючої і якісної шкіри, була відсутність волосяних цибулин і залоз зовнішньої секреції. Коли вони змогли виростити шкіру з урахуванням усіх функціональних можливостей — це стало проривом.

Ще кілька років тому, багатьом ученим вдавалося виростити тільки тонкі шари шкірного покриву, а саме епітелію. Він був позбавлений якої-небудь функціональності. Зараз же можна помітити можливість з’єднання штучної шкіри з натуральною не лише по тканинах, але і нервам, і м’язам. На ній змогли виростити натуральне волосся. Таке відкриття дозволить пересаджувати шкіру людям з важкими травмами, будь то опіки або використати як альтернативу тестування косметики на тваринах.