Графік роботи
Понеділок: 8:00 - 16:00
Вівторок: 8:00 - 16:00
Середа: 8:00 - 16:00
Четвер: 8:00 - 16:00
П'ятниця: 8:00 - 16:00
Субота: 8:00 - 17:00
Неділля: -

Детальніше

ШТУЧНА КРОВ – міф чи реальність

Розробки по виробництву штучної крові, почалися ще в 2000 роках. Середовища наукових-дослідників вчені з Японії, США, Швеції та інших країн. Единбурзький університет також провів дослідження. На нього було виділено понад шість з половиною мільйонів доларів. В основі програми покладено завдання винайти можливість отримання зі стовбурових клітин кров. Керівником дослідження вибрали Марка Тернера з Шотландії. Він уже кілька років є директором в Національної служби переливання крові.

Він заявив, що вперше вийшло відтворити червоні кров’яні тільця, які підходять для людей. Раніше можливості переливання крові, таким способом не існувало. Вже до 2016 року будуть проведені перші випробування, в яких візьме участь група з таласемією. Захворювання класифікується як анемія.

Пацієнти потребують регулярного переливання крові. Експеримент буде проходити в кілька стадій, що дозволить встановити, як організм приймає речовина. На початковому етапі дозування штучної крові зі стовбурових клітин складе всього 5 мілілітрів. За позитивного результату експеримент продовжать. Що цікаво, саме люди з першою групою крові стануть донорами стовбурових клітин. Саме цей тип крові підходить для переливання більшості людей. Надалі вчені мають намір знизити вартість переливання крові, таким чином. Зараз же штучна кров коштує дорожче, ніж взята у донора. Також вчені говорять про побічні ефекти, які в подальшому хочуть усунути, за допомогою нових досліджень.

Переваг штучної крові більше. Завдяки штучному походженню ризику заразитися вірусами немає. Вона підходить практично будь-якій людині, а зберігати простіше. Наприклад, існує порошкоподібна штучна кров, яку фельдшери в екстрених ситуаціях можуть розвести в спеціальному розчині. Готовність такої крові становить кілька секунд. Коли вчені зможуть усунути побічні ефекти і будуть проведені клінічні випробування, кров надійде в масове поширення і використання. Про точну дату виходу штучної крові зі стовбурових клітин на ринок, поки говорити рано.