Графік роботи
Понеділок: 8:00 - 16:00
Вівторок: 8:00 - 16:00
Середа: 8:00 - 16:00
Четвер: 8:00 - 16:00
П'ятниця: 8:00 - 16:00
Субота: 8:00 - 17:00
Неділля: -

Детальніше

Шестой шар роговиці очей

Відкриття в офтальмології дозволить в подальшому обезопасити пацієнтів при проведенні операцій і змінити освітню програму більш конкретними даними.

У дослідницьких центрах Бристолі та Манчестера пожертвовали органи, завдяки яким був виявлений ще один шар роговиці – шостої. Він настільки маленький, що до проведення експериментів його не виявляли. Толщина становить 15 мікрон.

Шестой шар змогли знайти при запуску міхур повітря в роговичу. Це розділило її на прокладку і допомогло виявити новий, шляхом вивчення електронним мікроскопом. Відкриття завершилося шляхом дослідження структури мембрани.

Як пише журнал Ophthalmology сам аналізував в Університеті Ноттингема, що Великобританія. Слой Дюа, був виявлений одноіменним ученим Харміндером Дуа.

«Ми змогли учитися особливостям шостого слоя і проводити операції безпечним і проще для пацієнтів». — заявник дослідник

Дуа також наставив на тому, що відкриття заставити по другому переглянути на будову очей і навчальні пособії, випущені, доведеться раніше переписати.

Слой Дюа має високу прочність і підтримує тиск в 150-200 кПа. Находиться між стромой і десцеметовой оболонкою.

Відкриття дозволило по новому переглянути офтальмологічні проблеми населення та пояснити ряд захворювань.

До цього врахували, що в роговице присутствує 5 слоев:

— Верхній шар – епітелій роговиці, який не має кровеносних сосудів і повністю просвітлений.

— Передня погранична мембрана, яка має велику щільність, її товщина становить 8-12 мікрон.

— Основне речовина роговиці також має прозорий шар і складається з ламелла – волокон коллагена, який сплетаються між собою.

— Задня погранична мембрана названа в честь французького лікаря Жана Десцеме (Десцеметова оболонка) і представляє собою оболонку створеної синтезованої клітини ендотелії. Что любопытно, оболонка становиться толще. При народженні вона має розмір 3 мікрон і може збільшуватися до 10 мікрон до старости. У изменение кожного індивідуально.

— Останній шар – епітелі роговиці являє собою монослой плоских клітин, які утворюють задню поверхню роговиці.

Дослідження вчених дозволило миру знайти нові шляхи вирішення проблем і облегчить лікування деяких захворювань. Визначення нового слоя роговиці дозволить виявити функції та підібрати дійові методи лікування.