Відкриття в офтальмології дозволить в подальшому обезопасити пацієнтів при проведенні операцій і змінити освітню програму більш конкретними даними.
У дослідницьких центрах Бристолі та Манчестера пожертвовали органи, завдяки яким був виявлений ще один шар роговиці – шостої. Він настільки маленький, що до проведення експериментів його не виявляли. Толщина становить 15 мікрон.
Шестой шар змогли знайти при запуску міхур повітря в роговичу. Це розділило її на прокладку і допомогло виявити новий, шляхом вивчення електронним мікроскопом. Відкриття завершилося шляхом дослідження структури мембрани.
Як пише журнал Ophthalmology сам аналізував в Університеті Ноттингема, що Великобританія. Слой Дюа, був виявлений одноіменним ученим Харміндером Дуа.
«Ми змогли учитися особливостям шостого слоя і проводити операції безпечним і проще для пацієнтів». — заявник дослідник
Дуа також наставив на тому, що відкриття заставити по другому переглянути на будову очей і навчальні пособії, випущені, доведеться раніше переписати.
Слой Дюа має високу прочність і підтримує тиск в 150-200 кПа. Находиться між стромой і десцеметовой оболонкою.
Відкриття дозволило по новому переглянути офтальмологічні проблеми населення та пояснити ряд захворювань.
До цього врахували, що в роговице присутствує 5 слоев:
— Верхній шар – епітелій роговиці, який не має кровеносних сосудів і повністю просвітлений.
— Передня погранична мембрана, яка має велику щільність, її товщина становить 8-12 мікрон.
— Основне речовина роговиці також має прозорий шар і складається з ламелла – волокон коллагена, який сплетаються між собою.
— Задня погранична мембрана названа в честь французького лікаря Жана Десцеме (Десцеметова оболонка) і представляє собою оболонку створеної синтезованої клітини ендотелії. Что любопытно, оболонка становиться толще. При народженні вона має розмір 3 мікрон і може збільшуватися до 10 мікрон до старости. У изменение кожного індивідуально.
— Останній шар – епітелі роговиці являє собою монослой плоских клітин, які утворюють задню поверхню роговиці.
Дослідження вчених дозволило миру знайти нові шляхи вирішення проблем і облегчить лікування деяких захворювань. Визначення нового слоя роговиці дозволить виявити функції та підібрати дійові методи лікування.