Графік роботи
Понеділок: 8:00 - 16:00
Вівторок: 8:00 - 16:00
Середа: 8:00 - 16:00
Четвер: 8:00 - 16:00
П'ятниця: 8:00 - 16:00
Субота: 8:00 - 17:00
Неділля: -

Детальніше

НЕСТАЧА СНУ ЗАГРОЖУЄ вбивством клітин головного мозку

Сиртуїн — сімейство еволюційно-консервативних білків, що володіють здатністю примушувати клітини виживати. Недавнє дослідження вчених з Penn Medicine довело теорію про руйнування нейронів при нестачі сну. Результати роботи опублікували в The Journal of Neuroscience.

В даному випадку, сиртуїн третього типу виступав в якості енергії, що виробляється мітохондріями і виконував захисну функцію нервових клітин при порушеннях обміну речовин, кажучи іншими словами, виступав інгібітором загибелі клітин. Експеримент проводився на мишах в кілька етапів. Спочатку тваринам дали тривалий час на неспання, максимально скоротивши час сну. У відповідь у гризунів була відзначена активація сиртуїн третього типу.

Подальшим етапом стало довгий прояв активності, до появи ознак хронічної втоми, що призвело до деактивації білка і загинуло близько 25% нервових клітин, які знаходяться в головному мозку. Доктор помітила, що це стало першою новиною, про загибель нейронів через тривалі проблеми зі сном. Також раніше проведені експерименти в якому брали участь люди.

Результати показали, що після ненормованого дня і тривалої активності у випробовуваних погіршувалася концентрація уваги і когнітивні функції. Навіть після тривалого проходження режиму сну, поліпшення не наполягали. Це спонукало фахівців почати експеримент на мишах. В кінцевому результаті вчені зробили висновок, що хронічне недосипання спричиняє погіршення роботи мітохондрій у складі нервових клітинах, які відповідають за когнітивні функції. Адаптація до такого режиму тільки тимчасова.

Штучне збільшення рівня сіртуїнів допомагає захистити нейрони від згубного впливу. Адже завдяки повноцінному сну організм відновлюється і призводить до нормалізації роботи обмінних процесів. При зниженні рівня сіртуїнів якість життя людини погіршується. Надалі вчені мають намір виробити спосіб штучного підвищення рівня сіртуїнів, що б захистити клітини від пошкоджень. При тому, що безліч людей страждають хронічним не –висипанням, збереження нервових клітин головного мозку від загибелі, стане великим кроком в боротьбі з наслідки поганого сну.