Графік роботи
Понеділок: 8:00 - 16:00
Вівторок: 8:00 - 16:00
Середа: 8:00 - 16:00
Четвер: 8:00 - 16:00
П'ятниця: 8:00 - 16:00
Субота: 8:00 - 17:00
Неділля: -

Детальніше

МЕД бореться з бактеріями

З самого дитинства батьки, бабусі і дідусі примушували нас їсти мед при хворобі горла або застуді, доводячи, що це корисно. Недавні дослідження повністю підтвердило корисні властивості даного продукту.

На двісті сорок сьомій зустрічі наукової спільноти American Chemical Society в Далласі вчені представили свої результати, про можливості меду в перспективі стати методикою боротьби з антібіотікорезистентістю вірусів і бактерій. На даний момент, багато медичних лабораторій та альянсів працюють над можливостями поліпшення препаратів при відсутності антибіотикостатичної складової.

Справа в тому, що бактерії починають еволюціонувати і це призводить до збільшення резистентності. Вчені дають невтішні прогнози. Якщо в найближчому майбутньому ми не знайдемо заміну антибіотикам — це може стати проблемою і повернути людей в часи, до винаходу пеніциліну. Також мінусом антибіотиків є пригнічення росту важливих для життя мікроорганізмів.

Через знижену чутливість до антибіотиків організм стає чутливим до інфекцій. Тому в багатьох країнах починають компанії відмовилисґ від надмірного вживання антибіотиків і вишукуються шляхи контролю і зниження резистентності бактерій в речовині. Саме цим займалися вчені, які виявили корисні властивості меду. Вони шукали серед безлічі продуктів ті, в яких містяться компоненти здатні побороти інфекції. Такі знайшлися в меді.

Сьюзен Мешвітз заявила, що як продукт, мед не тільки здатний побороти інфекцію, але і здатний боротися на декількох ступенях відразу. Це призводить до того, що мікроорганізмам складніше розвивати стійкість до препаратів.

Суть особливості продукту в змісті ферменту, що утворює пероксид водню. Це пояснило його властивості протистояти бактеріям. До складу меду входять органічні речовини, які проявляють кислотні властивості і найбільші рослинні поліфеноли. Завдяки осмотичному ефекту, через велику кількість цукру, з бактерій висмоктується волога, що призводить до дегідрації і загибелі інфекції. У своїх висновках, учені додали, що мед послаблює бактерії шляхом порушення координації і спілкування.

Це знижує їх ефективність і працездатність, що призводить до підвищення чуйності до антибіотиків. Мед рятує і при вірусах, зараженнях бактеріальними хворобами і має протигрибковий ефект, який довели надалі лабораторні дослідження.