Графік роботи
Понеділок: 8:00 - 16:00
Вівторок: 8:00 - 16:00
Середа: 8:00 - 16:00
Четвер: 8:00 - 16:00
П'ятниця: 8:00 - 16:00
Субота: 8:00 - 17:00
Неділля: -

Детальніше

ЕЛЕКТРОННА ДРУГА ШКІРА

Вчені створили електронну «другу шкіру». Журнал Nature Nanotechnology опублікував інформацію про нове відкриття. Вчені назвали своє дітище — другою шкірою. Винахід отримав свою назву завдяки маленьким розмірам і еластичності. Медичний пристрій вміщує в себе великі можливості, при цьому має розмір удвічі менше лейкопластиру.

Пристрій дозволяє:

— Оцінювати фізичний стан людини.

— Виробляти моніторинг м’язової активності.

— Забезпечувати лікарськими препаратами, через введення під шкіру.

Пристрій вже відзначили багато вчених і найближчим часом запропонують його людям, що страждають на епілепсію і хворобу Паркінсона. За розмірами пристрій малогабаритний і практично непомітний на шкірі.

Його довжина чотири сантиметри, два сантиметри завширшки 0,003 міліметра товщина. Такий розмір можливий завдяки інноваційному матеріалу – еластичної силіконової наномембрани з вбудованими сенсорами. Також у винаході присутній пристрій, що б в подальшому передаватиме дані на комп’ютер. У ньому є і нанокапсули з лікарськими препаратами, які можуть бути введені за потребою.

Багато вже зараз порівнюють невеликий розмір і специфічну полімерну підкладку з «другою шкірою». При розміщенні його на шкірних покривах — пристрій не видно неозброєним поглядом.

Розробники пристрою визначають його дію як апарату, який діє при виникненні аномальної м’язової активності. Мікронагрівач в товщі пристроя запускає процес виходу впорскування нанокапсули з ліками в кров. Через шкіру препарат безпосередньо потрапляє в кровотік і починає свою дію. Однак, є недоробки, з якими вчені впораються найближчим часом, а саме створення блокування енергоживлення і перетворення даних. В кінцевому результаті, вони повинні стати компактніше і еластичніше. Пристрій запустять у масове виробництво. Це дозволить стежити за станом свого здоров’я і отримати препарати першої необхідності негайно.