Графік роботи
Понеділок: 8:00 - 17:00
Вівторок: 8:00 - 17:00
Середа: 8:00 - 17:00
Четвер: 8:00 - 17:00
П'ятниця: 8:00 - 17:00
Субота: 8:00 - 17:00
Неділля: -

Детальніше

УЗД слинних залоз

До спектра методів, призначених для діагностики захворювань слинних залоз, входить ультразвуковий огляд цих органів. УЗД слинних залоз у Харкові проводиться за допомогою апарату, що випромінює звукові хвилі високої частоти. Із зображень, отриманих внаслідок комп’ютерного перетворення ехо-сигналів, можна багато чого довідатися про аналізовані органи. УЗ-картини виникають на моніторі, вони можуть бути роздруковані або збережені на цифрових накопичувачах у форматі фотографій або відео.
УЗИ слюнных желез в Харькове

Що показує УЗД слинних залоз?

На ехограмах органи, що секретують слину, візуалізуються з чудовою чіткістю. Лікар має можливість:

  • розглянути структуру та стан привушних, під’язикових і нижньощелепних органів слиновиділення;
  • визначити їх розміри;
  • оцінити прохідність проток;
  • виявити пухлини, вузли й осередки кальцифікації.

УЗД — вельми корисний і неінвазивний тест, який легко показує, чи є всередині або поза протоками, що виводять слину, об’ємні новоутворення, рідинні вони або тверді. Зазвичай неоплазії візуалізуються як щільні об’єкти.

Коли та кому призначається дослідження?

УЗД показане за наявності:

Зробити УЗД слинної залози рекомендується у разі підозри на пухлину, запальне ураження (паротит), відкладення каменів, вроджену аномалію будови або травму органу.
Что показывает УЗИ слюнных желез?

Як проводиться ультрасонографія?

Підготовка до УЗД слинної залози не потрібна, перед процедурою можна їсти та пити, як зазвичай . Пацієнт лежить на канапці, повернувши голову у протилежну від дослідження сторону. Довге волосся необхідно прибрати. На аналізовану ділянку наноситься підігрітий гель, щоб полегшити ковзання УЗ-сканера по шкірі.

Під час обстеження можуть знадобитися якісь дії пацієнта для порівняння стану слинних залоз у різних ситуаціях. Наприклад, до та після ковтка води, вдиху або видиху, затримки повітря. Це потрібно для того, щоб фахівець зміг задокументувати певні реакції [3]. В залежності від діагностичних завдань зробити УЗД слинних залоз можна як зовнішнім, так і внутрішнім способом (з розміщенням датчика в порожнині рота).

Лікар, дивлячись на монітор, пересуває пристрій по досліджуваній зоні. Коли стають добре візуалізованими найбільш наочні картини, за допомогою особливої кнопки медик робить фото або знімає відеосюжет. В кінці він складає письмовий висновок про побачене.

Тривалість УЗД слинних залоз — 5–20 хвилин. Найбільш трудомісткі ехографічні дослідження — ті, які вимагають додаткового огляду за допомогою доплерографії. При цьому важлива оцінка декількох судинних зрізів.

Ультразвуковий сканер не генерує випромінювання, а використовувані звукові частоти не чутні людському вуху. УЗД слинної залози — безпечне обстеження для дітей і дорослих, що не має протипоказань.

Ціни

УЗД слинних залоз
250 грн
Залишити відгук
Оцінка:
Відгук отримано
Сталася помилка. Відгук не відправлено