Графік роботи
Понеділок: 8:00 - 17:00
Вівторок: 8:00 - 17:00
Середа: 8:00 - 17:00
Четвер: 8:00 - 17:00
П'ятниця: 8:00 - 17:00
Субота: 8:00 - 17:00
Неділля: -

Детальніше

УЗД сечового міхура

УЗД сечового міхура— візуальне дослідження, яке дозволяє оцінити стан органу за допомогою ультразвуку. Це простий і безпечний тест, який часто застосовується в клінічній практиці для діагностики урологічних захворювань та для оцінки результатів лікування. Метод не потребує будь-яких інвазивних маніпуляцій або введення в організм медикаментозних препаратів. Ехографію можуть проходити пацієнти будь-якого віку, у тому числі немовлята та літні люди. Вагітність не є протипоказанням. Майбутні мами можуть робити УЗД сечовидільної системибез будь-яких обмежень.
УЗИ мочевого пузыря

Показання до ехографії сечового міхура

УЗД сечового міхура— перше обстеження, яке призначають пацієнту зі специфічними ознаками та симптомами, як-от:

 • занадто часте сечовипускання невеликими порціями;
 • болі та різі при сечовипусканні;
 • слабкий струмінь сечі;
 • болі над лобком;
 • нетримання сечі;
 • домішка крові чи пластівці в урині;
 • наказові або помилкові позиви до сечовипускання.

Сонографія рекомендована для диференціальної діагностики багатьох урологічних захворювань.

УЗД сечового міхура: що показуєогляд

Під час ехографії можна виявити такі патології цього органа сечовиділення:

 • новоутворення;
 • опущення стін;
 • зміна форми та контурів;
 • конкременти;
 • дивертикули;
 • гострі та хронічні запальні процеси;
 • аномалії будови;
 • травми.

УЗД сечового міхура у чоловіківдопомагає в пошуку проблем із передміхуровою залозою. Основна перевага ультразвукового огляду перед іншими діагностичними методами – можливість обчислити обсяг залишкової урини. Наявність у сечовому міхурі після його самостійного спорожнення залишкової сечі вказує на гіперплазію простати. УЗД сечового міхура у жінокдозволяє побачити деякі захворювання матки та придатків.

Підготовка до обстеження

Органи малого таза найчіткіше візуалізуються при повному сечовому міхурі. Тому підготовка до УЗД сечового міхураполягає в рясному питті. За 30–60 хвилин до початку процедури потрібно випити 0,5–1 л води та до процедури не мочитися.

Якщо необхідно розрахувати залишковий обсяг урини після сечовипускання, то після першого ультразвукового дослідження пацієнт йде до туалету та спорожнює сечовий міхур. Потім УЗД повторюють, щоб виконати розрахунок кількості рідини, що залишилася.

У голодуванні немає потреби. Пацієнт може нормально їсти та пити як до, так і після обстеження . Однак варто подбати про те, щоб нижній відділ кишківника на момент огляду був порожнім.

Хворий має приймати звичайні ліки. Призупинення будь-якої медикаментозної терапії треба робити тільки за рекомендацією лікаря.
УЗИ мочевого пузыря Харьков

Як роблять УЗД сечового міхура?

Сечовий міхур зазвичай оглядають через передню черевну стінку в положенні пацієнта лежачи на спині. Після нанесення гелю на нижній частині живота розміщується УЗ-датчик. Прилад відправляє зображення на ультразвуковий монітор, де їх переглядає лікар. Звукові хвилі, що випромінюються пристроєм, перетворюються на ехограми, які в режимі реального часу демонструються під час процедури .

УЗ-діагност спостерігає за зображеннями, які чергуються на екрані, і інтерпретує їх. Після завершення обстеження лікар складає звіт і вибирає кілька ехо-картин для ілюстрації письмового звіту. Їх можна надрукувати на папері або зберегти на цифровому носії у вигляді фото або відео.

Огляд триває в середньому 15 хвилин. Якщо проводиться обчислення залишку сечі після сечовипускання, обстеження займе дещо більше часу.

Результати дослідження

Результат тесту вважається нормальним, якщо немає змін, які заслуговують на увагу. У разі виявлення відхилень лікар документує побачене. Ця інформація має бути співвіднесена зі скаргами пацієнта, історією хвороби, лабораторними аналізами та даними простого лікарського огляду. Наявність змін або підозрілих знахідок при сонографії сечового міхура, як правило, стає приводом для направлення хворого на більш специфічні та поглиблені діагностичні дослідження, як-от цистоскопія, комп’ютерна томографія (КТ) та інші.

УЗД сечового міхура в Харкові виконується фахівцями урологічного профілю, які мають багатий досвід не лише візуалізації, а й лікування патологій органів сечовидільної системи. Звернувшись до Регіонального медичного центру, ви можете бути впевнені, що УЗ-огляд проведуть на високому професійному рівні, результати інтерпретуються грамотно, а терапевтична схема буде підбиратися оптимально.

Ціни

УЗД нирок, сечового міхура
350 грн
УЗД передміхурової залози + сечового міхура з визначенням залишкового об'єму
280 грн
УЗД передміхурової залози + сечового міхура з визначенням залишкового об'єму + нирки
370 грн
УЗД сечового міхура
180 грн
Залишити відгук
Оцінка:
Відгук отримано
Сталася помилка. Відгук не відправлено