Графік роботи
Понеділок: 8:00 - 17:00
Вівторок: 8:00 - 17:00
Середа: 8:00 - 17:00
Четвер: 8:00 - 17:00
П'ятниця: 8:00 - 17:00
Субота: 8:00 - 17:00
Неділля: -

Детальніше

УЗД печінки

Один із сучасних інструментів, призначених для оцінювання стану органів черевної порожнини, — ультразвук. УЗД печінки використовує звукові хвилі для створення ехо-зображень і підходить для діагностики більшості захворювань, що вражають цей орган. Обстеження безпечне для здоров’я та не має протипоказань.
УЗИ печени в Харькове

Які ознаки вказують на потребу у проведенні УЗД печінки?

Певні клінічні симптоми бувають пов’язані із захворюванням печінки. Разом із результатами лабораторних аналізів вони є підставою для призначення УЗД.

Прикладами таких ознак можна назвати:

  • незрозумілу втрату ваги;
  • дискомфорт у правому підребер’ї або здуття живота;
  • раннє відчуття насичення (відчуття ситості без достатнього вживання їжі);
  • нудоту або блювоту;
  • постійну слабкість;
  • жовтушність склер і шкіри;
  • пальповане утворення в животі.

Зробити УЗД печінки лікар може порекомендувати, виявивши її збільшення або больові відчуття при фізикальному обстеженні.

Що показує УЗД печінки?

Ультразвук відмінно демонструє нормальну анатомію органу та наявність аномалій у ньому. Метод особливо хороший для диференціації кіст від твердих утворень. Прості кісти мають тонку стінку й містять рідину, яка на ехограмах показується у вигляді темної плями. Складні кісти можуть містити асоційовані шишки (вузлики), осередки кальцифікації або множинні тканинні тяжі.

У твердих новоутвореннях можна оцінити кровотік за допомогою методу, що називається доплерографією.

УЗД-діагностика печінки також виявляє її дифузні захворювання, як-от жирова дистрофія (стеатоз), гепатит і цироз. Наприклад, жировий гепатоз виглядає на сонограмах більш яскравим (більш «ехогенним»), ніж нормальна паренхіма. А осередки гепатиту можуть виглядати темними («гіпоехогенними»).

Печінка, уражена цирозом, часто виглядає зморщеною та горбистою. До ультразвукового дослідження іноді додають спеціальну методику, що називається еластографією. Вона допомагає виміряти еластичність органу й оцінити тяжкість фіброзу.

Розширені жовчні протоки та скупчення рідини поблизу печінки (асцит) теж виявляються на УЗД. Часто бувають видні жовчний міхур, права нирка та принаймні частина підшлункової залози.
Узи печени

Як підготуватися до УЗД печінки?

Для високої точності результату важливо дотримуватися рекомендацій фахівців з ультразвукової діагностики. Вони виглядають так:

  1. Необхідне голодування протягом 8 годин до процедури. Пиття в це обмеження не входить. Для дітей у віці до 7 років період голодування скорочується до 3 годин.
  2. Напередодні УЗД слід уникати вживання міцного чаю, кави, соків, жирної їжі, газованих і алкогольних напоїв.
  3. Якщо дослідження проводиться у другій половині дня, то пацієнту дозволяється їсти легку їжу без жирів і смажених страв за 6 годин до огляду.

Під час процедури сечовий міхур необов’язково повинен бути повним.

Як проводиться УЗ-обстеження?

Регіональний медичний центр для УЗД печінки в Харкові використовує ультразвуковий сканер експертного рівня Toshiba Aplio 300, що дозволяє звичайний огляд доповнити еластографією. Остання являє собою ультразвукове сканування, що дозволяє швидко та вірогідно виявити у тканинах печінки ділянки фіброзу й визначити ступінь його вираженості. Дослідження починають в положенні пацієнта лежачи на спині. Безбарвний гель на водній основі використовують для полегшення ковзання датчика по животу.

Оскільки ультразвукові хвилі не проходять через ребра, лікар може попросити хворого зробити глибокий вдих і/або перевернутися на бік, щоб можна було краще розглянути верхні відділи печінки. Процедура триває близько 20 хвилин. Звіт про побачене разом з ілюстраціями видається пацієнту на руки.

Ціни

УЗД печінки + жовчного міхура + підшлункової залози + селезінки
370 грн
УЗД печінки + підшлункової залози + жовчного міхура
300 грн
УЗД жовчного міхура + печінки
280 грн
УЗД печінки + підшлункової залози
280 грн
УЗД печінки + селезінки
250 грн
Залишити відгук
Оцінка:
Відгук отримано
Сталася помилка. Відгук не відправлено