Для виявлення патологічних змін, пошкоджень травматичного характеру та новоутворень у підшкірній жировій клітковині, сухожиллях, м’язах та суглобових зв’язках проводиться УЗД м’яких тканин. Діагностичний метод підходить для дослідження будь-якої частини людського тіла — обличчя, шиї, кінцівок, пахв, живота, грудей, паху та ін. Ультразвукові хвилі створюють на дисплеї УЗ-апарата ехографічні картини ділянок, що оглядаються.
Коли показано дослідження?
УЗД м’яких тканин призначається для вивчення запальних уражень, новоутворень, травм та порушень розвитку підшкірних структур тіла. Ультрасонографія дозволяє діагностувати злоякісні процеси, стежити за доброякісними змінами в організмі.
Показання для УЗД м’яких тканин тіла:
- Ущільнення, що прощупується під шкірою. Об’єкт може бути простою кістою, ліпомою (жировою грудкою) або раковим новоутворенням.
- Абсцес, флегмона, міозит, лімфангіт, тендовагініт.
- Обширна гематома (накопичена під шкірою кров).
Біль у кінцівках — вагома причина для призначення УЗД м’яких тканин ноги або руки.
УЗД м’яких тканин: що дивляться?
Під час обстеження визначають:
- Локалізацію неоплазії чи абсцесу (шкіра, підшкірний жир чи м’язовий каркас).
- Структуру вузла, що пальпується. Ультразвук здатний диференціювати заповнені рідиною кісти та тверді пухлини, оскільки вони виробляють різні сонограми.
- Ступінь поширеності гнійного вогнища чи об’ємного утворення.
- Оптимальне місце пункції пухлини для взяття біоматеріалу для гістології.
Ехографія м’яких структур також дає можливість виявити грижі та сторонні тіла в підшкірно-жировому шарі.
Проведення процедури
Зробити УЗД м’яких тканин у Харкові пропонує Регіональний медичний центр. Дослідження доступне за ціною, безболісне і безпечне (не передбачає випромінювання), не має побічних ефектів та протипоказань, не потребує підготовки.
Положення пацієнта на кушетці залежить від області тіла, що оглядається. УЗ-діагност використовує датчик, переміщує прилад по шкірі. Зображення підшкірних елементів відображаються на екрані в режимі реального часу. Фахівець спостерігає та інтерпретує ехограми, після завершення огляду складає висновок.
УЗД поверхневих структур тіла займає від 5 до 15 хвилин. Результат вважається нормальним, якщо в тканинах, що вивчаються, не виявлені патологічні зміни.