Графік роботи
Понеділок: 8:00 - 17:00
Вівторок: 8:00 - 17:00
Середа: 8:00 - 17:00
Четвер: 8:00 - 17:00
П'ятниця: 8:00 - 17:00
Субота: 8:00 - 17:00
Неділля: -

Детальніше

УЗД грудної клітини (УЗД легенів)

Ультразвукове дослідження грудної клітини (УЗД легенів) — візуалізувальний тест, призначений для огляду цієї анатомічної ділянки. Ультразвук допомагає поставити діагноз у певних клінічних ситуаціях. Якісно та швидко УЗД легенів у Харкові можна зробити в Регіональному медичному центрі. Завдяки інноваційному апарату Toshiba Aplio 300 анатомічні структури людського тіла досліджуються як в об’ємному режимі, так і в режимі віртуального ендоскопа.
Ультразвуковой осмотр органов грудной клетки

УЗД грудної клітини: суть методу

Ехографічне дослідження використовує ультразвук для оцінювання стану органів і судин грудної клітини. При сонографії ультразвукові хвилі відбиваються тканинами, формують на моніторі апарату зображення в різних відтінках сірого. Лікар може переглядати ехограми в режимі реального часу.

УЗД органів грудної клітини дозволяє спостерігати за легенями, бронхами, плеврою (тканиною, що оточує легені), діафрагмою та іншими структурами, присутніми в цьому анатомічному просторі.

Переваги перед іншими методами

Ультразвуковий огляд — неінвазивний і безболісний тест, при якому пацієнт, на відміну від комп’ютерної томографії, не піддається іонізувального опромінення. Метод характеризується:

  • низькою ціною УЗД легенів;
  • можливістю багаторазового проведення процедури протягом короткого відрізка часу;
  • простотою;
  • динамічністю;
  • практичною відсутністю протипоказань.

Ультразвуковий огляд органів грудної клітини настільки нешкідливий, що його можна проводити вагітним жінкам і дітям будь-якого віку. Обстеження триває в середньому 10-15 хвилин, не вимагає підготування.

Що показує УЗД легенів?

За допомогою УЗД грудної клітини (УЗД легенів) можна діагностувати переломи ребер, пневмонію, туберкульоз, знайти об’ємні утворення (доброякісні та злоякісні). Сонографія допомагає в оцінюванні та діагностуванні таких патологій плеври:

  • пневмоторакс (присутність повітря у плевральній порожнині);
  • плевральний випіт (рідина навколо легких);
  • плеврит (запальний процес у плеврі).

У разі виявлення плеврального випоту цей тест відіграє важливу роль у визначенні точки пункції для взяття зразка рідини.
Ультразвуковой осмотр органов грудной клетки
Під час поточної пандемії, викликаної вірусом SARS-CoV-2, УЗД легенів при пневмонії набуло великої діагностичної цінності. Такі знахідки в пацієнтів, як ущільнення, ателектази, інтерстиціальний й альвеолярний набряки, пневмоторакс, простий і ускладнений плевральний випіт, мають значення як при початковій диференціації коронавірусної інфекції від інших захворювань, так і при подальшому контролі лікування пацієнтів із COVID-19.

Проведення сонографії легенів

Обстеження виконується в положенні лежачи на спині. Лікар наносить гель на звільнені від одягу груди пацієнта, щоб полегшити ковзання датчика. Під час процедури медик може попросити хворого глибоко вдихнути або затримати дихання на кілька секунд.
Зображення анатомічних структур з’являються на екрані. Лікар відбирає найбільш релевантні з них, у кінці огляду складає звіт, який описує те, що він спостерігав.
Результат ультразвукового огляду (ехограми та опис) доступний у цифровому і/або паперовому форматі. Він вважається нормальним, якщо не виявлено жодних підозрілих об’єктів візуалізації. У деяких випадках ультразвукове обстеження може бути недостатньо інформативним. Тоді виникає потреба вдатися до додаткових діагностичних методів.

Ціни

УЗД легень + плеври
450 грн
УЗД легень в динаміці
350 грн
УЗД плевральної порожнини
250 грн
Залишити відгук
Оцінка:
Відгук отримано
Сталася помилка. Відгук не відправлено