Графік роботи
Понеділок: 8:00 - 16:00
Вівторок: 8:00 - 16:00
Середа: 8:00 - 16:00
Четвер: 8:00 - 16:00
П'ятниця: 8:00 - 16:00
Субота: 8:00 - 17:00
Неділля: -

Детальніше

УЗД для дітей

Ультразвукові дослідження дітям (УЗД дітям у Харкові).

Існує велика кількість захворювань, які можуть виникати у новонароджених і дітей перших місяців життя, але ніяк себе не проявляють зовні. Самі маленькі пацієнти, на жаль, не можуть розповісти про те, чи їх щось турбує. У той же час багато цих захворювань можна успішно вилікувати без наслідків для дитини, за умови своєчасного їх виявлення.

Діагностика у дитячому віці проблематична, немає чітких меж у лабораторній діагностиці, багато методів зовсім не можуть бути застосовні у дітей. Саме тому, найчастіше, зробити УЗД дитині стає просто необхідним заходом.

УЗД дітям та новонародженим – це метод контролю та перевірки здоров’я дитини, в режимі реального часу. УЗД має ряд переваг перед іншими методами обстежень – доступність, можливість спостереження процесу в режимі реального часу, висока інформативність. Також УЗД – абсолютно нешкідливий спосіб діагностики. Більше того, він не вимагає будь-якого примусового знерухомлення дитини або застосування знеболювання. Цілком достатньо відвернути дитину соскою або, наприклад, провести дослідження під час її сну.

У регіональному центрі дитячого здоров’я дітям проводяться наступні ультразвукові дослідження:

  • Нейросонографія – УЗД головного мозку. Проводиться дітям до 1 року, коли ще відкрите велике тім’ячко. Дозволяє оцінити правильність будови структур головного мозку, наявність вроджених вад розвитку, наявність ознак підвищеного внутрішньочерепного тиску.
  • УЗД тазостегнових суглобів — метод, що дозволяє вчасно поставити діагноз, призначити лікування та уникнути операції. Якщо дитині проводиться лікування, то за допомогою УЗД можна визначити, наскільки воно є ефективним.
  • УЗД органів черевної порожнини — комплексний метод ранньої діагностики. Дозволяє оцінити розташування органів черевної порожнини, відповідність їх розмірів віковій нормі (збільшення або зменшення), наявність вроджених вад розвитку та ознак різних набутих захворювань.
  • УЗД серця — дозволяє оцінити будову камер серця і рух крові по них, наявність вроджених вад розвитку та набутих захворювань. Саме в дитячому віці з’являються перші передумови серйозних захворювань серця, які в більшості випадків піддаються лікуванню.
  • УЗД органів мошонки або органів малого таза призначається відповідно хлопчикам і дівчаткам будь-якого віку. УЗД органів мошонки призначають хлопчикам за відсутності одного з яєчок у мошонці, при вираженій водянці яєчок для вирішення питання про оперативне лікування. УЗД органів малого тазу призначається для виявлення вроджених вад розвитку (відсутність матки та яєчників), для визначення статевої приналежності при генетичній патології.
  • УЗД щитовидної залози дозволяє оцінити місцезнаходження щитовидної залози, відповідність її розміру віковій нормі (збільшення або зменшення) та наявність додаткових утворень (кист, вузлової патології) у тканині щитовидної залози.
  • УЗД молочних залоз проводиться  за показаннями і хлопчикам, і дівчаткам для оцінки будови тканини залози, ступеня її збільшення, наявності осередкової патології (кісти, вузли та ін.)
  • УЗД м’яких тканин проводиться для уточнення розмірів та характеру утворень м’яких тканин, що визначаються на дотик хірургом або батьками і вимагають або спостереження, або подальшого оперативного лікування.

Ультразвукове дослідження є діагностичною медичною процедурою, тому має призначатися лише лікарем (педіатром, неврологом, хірургом або іншим фахівцем) з метою виявлення особливостей будови різних органів та систем організму, вроджених та набутих захворювань та для оцінки ефективності лікування.

У Дитячому медичному центрі «Здорова дитина» у Харкові УЗД дітям проводять з перших днів життя із застосуванням якісного медичного обладнання. Швидка і безболісна процедура — УЗД дітям — позбавить вас і вашого малюка від багатьох проблем.

Наші спеціалісти

Лікар другої категорії
26 років досвіду
Залишити відгук
Оцінка:
Відгук отримано
Сталася помилка. Відгук не відправлено