Графік роботи
Понеділок: 8:00 - 16:00
Вівторок: 8:00 - 16:00
Середа: 8:00 - 16:00
Четвер: 8:00 - 16:00
П'ятниця: 8:00 - 16:00
Субота: 8:00 - 17:00
Неділля: -

Детальніше

УЗД черевної порожнини

УЗД черевної порожнини ― інформативний, безпечний для організму метод діагностики, що дозволяє оцінити структуру та функціональність органів заочеревинного простору. Висока точність результатів, безболісність, швидкість процесу (15―30 хв.) дають можливість використовувати його при плановому обстеженні та екстрених ситуаціях. Застосовується для підтвердження діагнозу у повнолітніх людей та в педіатричній практиці.
Узи Брюшной полости

Що досліджують під час процедури

УЗД органів черевної порожнини необхідно для вивчення паренхіматозних та порожніх органів, розташованих нижче діафрагми:

  • печінка (hepar);
  • жовчний міхур (vesica biliaris) з протоками;
  • підшлункова залоза (pancreas);
  • селезінка (splen);
  • нирки (renes).

Крім того, лікар-діагност може оцінювати стан артерій, вен, лімфатичної системи, що локалізується у цій області. Ультразвукове дослідження шлунка доцільніше проводити за допомогою фіброгастроскопії, а кишечника – колоноскопії. Проте фахівець може виконати непряму оцінку стану ШКТ у різні терміни після проведеного оперативного втручання для прогнозування післяопераційного періоду та вибору подальшої тактики лікування.
Узи печени в Харькове

Клінічні ситуації, при яких призначають УЗД черевної порожнини

Найчастіше ультразвукову діагностику заочеревинного простору призначає гастроентеролог. Крім нього, результати УЗД можуть допомогти при постановці диагноза, оцінці ефективності лікування лікарям інших спеціальностей: гематологу, терапевту, педіатру, неврологу, алергологу, нефрологу тощо. Показаннями для проведення УЗД є:

  • дискомфорт та больові відчуття в області живота будь-якої локалізації (оскільки біль може іррадіювати);
  • наявність специфічних симптомів, що вказують на патологію гепатобіліарної системи (жовтушність шкірних покривів, гіркуватий присмак у роті, блювання з домішками жовчі, відчуття тяжкості або кольки у правому підребер’ї);
  • діагностичне обстеження під час проведення передопераційної підготовки;
  • зміна структури калових мас;
  • наявність відхилень від норми у результатах біохімічного тестування крові;
  • гіпо-, анорексія в анамнезі;
  • різке схуднення;
  • ущільнення всередині живота під час пальпаторного обстеження;
  • динаміка раніше виявлених новоутворень;
  • контроль внутрішніх органів при тривалому прийомі деяких лікарських засобів;
  • планове спостереження людей, які перенесли порожнинні операції;
  • тупа травма живота.

Крім того, УЗД призначають під час профілактичного огляду для виявлення можливих патологій (рекомендується проходити 1 раз на рік).

Як підготуватися до УЗД

Перед діагностичною процедурою у пацієнтів виникають закономірні питання: що дозволяється їсти до дослідження, чи можна пити воду перед УЗД черевної порожнини, курити тощо. УЗД-діагностика надає точну інформацію лише у разі ретельної підготовки обстежуваного перед маніпуляцією. Тому необхідно дотримуватися ряду рекомендацій:

  1. Під забороною газоутворювальні продукти: боби (горох, квасоля, нут тощо), молочні, кондитерські, хлібні вироби, крупи (крім рису), свіжі фрукти/овочі, газована мінеральна вода, спиртне та ін. Можна вживати рисову кашу, яйця, нежирні м’ясо, птицю та рибу (відварені), варену картоплю, тушковані овочі, супи. Їжу потрібно готувати на пару, відварювати, запікати у духовці.
  2. Сканування роблять на порожній шлунок. Від останнього прийому їжі до сеансу має пройти близько 9―11 години.
  3. За 1,5―2 год. потрібно виключити рідини, куріння.
  4. Підготовка до УЗД черевної порожнини включає прийом травних ферментів, що полегшують процес перетравлення харчових грудок («Мезим», «Креон»), вітрогонних препаратів («Анеспум», «Еспумізан»).
  5. Напередодні походу до кабінету ультразвукової діагностики рекомендується прийняти адсорбент («Ультрасорб», «Полісорб» та ін.).

Очищення кишечника (за призначенням лікаря) виконується за допомогою клізмування або препаратів з проносною дією («Дюфалак», «Гуталакс» тощо).
Аналізуванням отриманих даних займається лікар-діагност. Результати видаються протягом короткого часу після закінчення сеансу. Усі відомості фіксуються на спеціальному бланку.

Що показує УЗД черевної порожнини

? Процедура дозволяє виявити:

  • запальний процес у тканинах, осередки запалення;
  • структурні зміни паренхіми, порушення форми, збільшення (зменшення) властивостей органу;
  • наявність тканинної гіперплазії, кіст;
  • асцит;
  • конкременти в порожнинних органах та вивідних протоках.

Крім цього, діагност вимірює діаметр аорти, досліджує її щодо розшарування стін. За допомогою УЗД черевної порожнини виявляють захворювання:

  1. Гепатобіліарної системи: жировий гепатоз, фіброзне переродження печінкової паренхіми (цироз), абсцес, гепатит, кістозні та пухлинні утворення, патології розвитку органів, жовчнокам’яна хвороба, холецистит, опісторхоз та ін.
  2. Підшлункової залози: панкреатит, кісти, неоплазії, дефекти розвитку, осередки запалення, панкреонекроз, ліпоматоз, відкладення солей кальцію та ін.
  3. Селезінки: розриви, ущільнення, спленомегалія, онкопатології, інфаркт тощо.
  4. Системи сечовиділення: нефролітіаз, пієлонефрит, гломерулонефрит, амілоїдоз, гідронефроз, полікістоз, цистит, дивертикул сечового міхура, пухлини та ін.

Основною перевагою методу є висока інформативність.

Де зробити дослідження

УЗД черевної порожнини (у т. ч. шлунка) у Харкові можна пройти у Регіональному медичному центрі. У нас існує попередній запис до фахівців, що гарантує відсутність черг.
Ви можете вибрати зручні для вас час та день тижня. Усі фахівці медичного центру мають сертифікати, що свідчать про високий професійний рівень.
Ми маємо комфортні умови, ввічливий персонал. До кожного пацієнта використовуємо індивідуальний підхід. Сканування здійснюється на обладнанні експертного класу, що унеможливлює лікарську помилку.
Під час проведення УЗД лікар докладно розповість про стан кожного дослідженого органу. За наявності змін продемонструє їх на екрані апарата. Після закінчення процедури діагност оцінить отримані результати, видасть висновок з рекомендаціями відвідати лікаря певної спеціальності.

Ціни

УЗД органів черевної порожнини
500 грн
УЗД жовчного міхура з навантаженням
200 грн
УЗД печінки + жовчного міхура з навантаженням + підшлункової залози
320 грн
УЗД печінки + жовчного міхура + підшлункової залози + селезінки
370 грн
УЗД печінки + підшлункової залози + жовчного міхура
300 грн
УЗД печінки
180 грн
УЗД жовчного міхура
180 грн
УЗД підшлункової залози
180 грн
УЗД селезінки
180 грн
УЗД жовчного міхура + печінки
280 грн
УЗД жовчного міхура + підшлункової залози
280 грн
УЗД печінки + підшлункової залози
280 грн
УЗД печінки + селезінки
250 грн
Залишити відгук
Оцінка:
Відгук отримано
Сталася помилка. Відгук не відправлено