Графік роботи
Понеділок: 8:00 - 16:00
Вівторок: 8:00 - 16:00
Середа: 8:00 - 16:00
Четвер: 8:00 - 16:00
П'ятниця: 8:00 - 16:00
Субота: 8:00 - 17:00
Неділля: -

Детальніше

Психофізіологічна експертиза

Регіональний медичний центр є офіційним представником Системи медичного професійного психофізіологічного відбору України, створеної згідно з наказом Держнаглядохоронпраці (ГНОТ) від 04.05.2005 №75, як Регіональний відділ Центру психофізіологічної експертизи України.

Законом України «Про внесення змін до Закону України „Про охорону праці” від 21.11.2002 № 229-IV (розділ №2, ст. 5) визначено, що до виконання робіт підвищеної небезпеки та потребують професійного відбору, допускаються особи за наявності висновку психофізіологічного експертизи.

Наказом МОЗ України від 21.05.2007 №246 «Про затвердження Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій» у розділі 2 «Загальні вимоги до проведення попереднього та періодичних медичних оглядів працівників» визначено, що працівники, зайняті на роботах, які потребують професійного відбору, мають надати Комісії, що проводить медичний огляд, висновок психофізіологічної експертизи. Таким чином, професійний відбір ґрунтується на проведенні медичного огляду та психофізіологічної експертизи.

Така експертиза — це оцінка психофізіологічного стану працівника задля встановлення відповідності професійно важливих якостей фахівця критеріям (стандартам), прийнятим до виконання конкретного виду робіт підвищеної небезпеки.

Психофізіологічній експертизі підлягають працівники, які виконують роботи, внесені до переліку робіт, де є потреба у професійному відборі працівників, затвердженого спільним наказом Наказ Міністерства охорони здоров’я України та Державного комітету України з нагляду за охороною праці від 23.09.94р. № 263/121 «Про затвердження Переліку робіт, де є потреба у професійному відборі» із змінами та доповненнями, внесеними наказом від 06.06.1995р. № 102/85, а саме:

1. Усі види підземних робіт.

2. Роботи у кесонах, барокамерах, замкнутих просторах.

3. Водолазні роботи.

4. Роботи, пов’язані з підйомом на висоту, верхолазні роботи, роботи на висоті.

5. Роботи з обслуговування діючої електроустановки напругою до та вище 1000В та виконання в них оперативних перемикань, монтажних робіт та високовольтних випробувань, роботи під напругою в електроустановках до та вище 1000В, роботи, пов’язані з діючим енергетичним обладнанням.

6. Роботи, пов’язані із застосуванням вибухових матеріалів, роботи у вибухо- та вогненебезпечних виробництвах.

7. Роботи, виконання яких передбачає носіння вогнепальної зброї.

8. Аварійно-рятувальні роботи та роботи з гасіння пожеж.

9. Роботи, пов’язані з керуванням наземним, підземним, повітряним та водним транспортом.

10. Роботи, пов’язані з нервово-емоційною напругою (авіадиспетчери, диспетчери з управління рухом залізничного транспорту, оператори енергетичних систем).

11. Роботи з технічного обслуговування та експлуатації компресорних нафтонасосних та газорегуляторних станцій, лінійних систем магістральних нафто- та газопроводів.

12. Роботи, пов’язані з бурінням, видобутком та переробкою нафти, газу, конденсату та підготовкою їх до транспортування та зберігання.

13. Роботи, безпосередньо пов’язані з виробництвом чорних та кольорових металів.

Під час психофізіологічної експертизи визначається рівень розвитку уваги, пам’яті, орієнтації у просторі, швидкості реагування та інших якостей, необхідних для роботи у напружених та небезпечних умовах.

За результатами експертизи видається спеціальний висновок про професійну психофізіологічну придатність до виконання робіт підвищеної небезпеки.

Своєчасне та точне визначення рівня психофізіологічних можливостей працівників дозволяє виключити цілу низку позаштатних ситуацій на виробництві, таких як пошкодження та псування обладнання, нещасні випадки, травми та летальні наслідки.

Документи, необхідні для проходження психофізіологічної експертизи у Регіональному медичному центрі:

  • паспорт
  • ідентифікаційний код
  • направлення з місця роботи (із зазначенням виду виконуваних робіт)
Залишити відгук
Оцінка:
Відгук отримано
Сталася помилка. Відгук не відправлено