Графік роботи
Понеділок: 8:00 - 16:00
Вівторок: 8:00 - 16:00
Середа: 8:00 - 16:00
Четвер: 8:00 - 16:00
П'ятниця: 8:00 - 16:00
Субота: 8:00 - 17:00
Неділля: -

Детальніше

Профогляди на підприємствах

Профогляд — це медичне обстеження співробітників підприємства, зайнятих на роботах зі шкідливими або небезпечними виробничими факторами (автоперевезення, залізничний транспорт, металургія, робота у сфері громадського харчування та ін.)

Впливи шкідливих виробничих факторів можуть викликати у людей професійні захворювання. Мета профоглядів — запобігти появі та розвитку таких захворювань.

Для підприємств проведення профоглядів працівників є обов’язковим і регламентовано Законодавством України. Медичний огляд є обов’язковим для працівників, зайнятих на таких роботах (ст. 169 КЗпП):

  • важких;
  • із шкідливими чи небезпечними умовами праці;
  • тих, де потрібний професійний відбір.

Крім того, щорічному медогляду підлягають усі особи до 21 року – незалежно від професії та виду робіт.

Крім того, у ст. 5 Закону про охорону праці сказано, що до виконання робіт підвищеної небезпеки та потребують професійного відбору допускаються особи за наявності висновку психофізіологічної експертизи.

Законодавством передбачено три види обов’язкових медичних оглядів: попередній, періодичний та позачерговий. Попередні та періодичні медогляди повинні проходити працівники професій з «Переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним медичним оглядам», затвердженого постановою КМУ від 23.05.2001 р. № 559.

Позачерговому медичному огляду підлягають працівники, стан здоров’я яких викликає занепокоєння та може негативно вплинути на оточуючих, у таких випадках:

  • за бажанням працівника (за заявою), якщо останній вважає, що погіршення стану його здоров’я пов’язане з умовами праці;
  • з ініціативи роботодавця, якщо стан здоров’я працівника не дозволяє йому виконувати свої трудові обов’язки.

Порядок проведення медичних оглядів визначено наказом МОЗ України №246 від 21.05.2007 р. «Про затвердження порядку проведення медичних оглядів працівникам певних категорій».

У Регіональному медичному центрі профогляди працівникам підприємств проводяться швидко та якісно; для колективів підприємств можлива організація виїзного медичного огляду – консультації фахівців та забір аналізів виконуються безпосередньо на території підприємства.

При вступі на роботу для проходження попереднього профогляду в нашому центрі необхідно мати при собі:

  • паспорт
  • направлення на профогляд із зазначенням посади та наявності шкідливих та небезпечних факторів праці на робочому місці, видане підприємством
Залишити відгук
Оцінка:
Відгук отримано
Сталася помилка. Відгук не відправлено