Стенозуючий тендовагініт (інша прийнята назва – хвороба де Кервена) – хронічне захворювання, що викликає запалення та потовщення зв’язок та сухожилля кисті, їх утиск у просвіті фіброзного каналу. Найчастіше вражає згинач і розгинач великого пальця. Характерні ознаки: біль, що посилюється при пальпації, обертальних рухах, спробі втримати щось у руках або при тяжкій фізичній роботі, набряклість, припухлість м’яких тканин. Неприємні відчуття локалізуються в основі пальця і можуть поширюватися на зап’ястя, передпліччя.
9 із 10 пацієнтів із цим захворюванням – жінки. З віком ризик виникнення патології зростає. Зазвичай хвороба починається поступово і лише у 7% випадків – гостро. З часом прояви посилюються. За відсутності лікування стенозуючий тендовагініт перетворюється на хронічну фазу.
Головні причини хвороби
- високе навантаження на кисть, постійне виконання повторюваних рухів;
- травми (вивихи, розтягування);
- запальні процеси у суглобах;
- Гормональні зміни в організмі.
Фактори ризику
- жіноча стать;
- вік понад 50 років;
- професії, пов’язані з фізичними навантаженнями на кисть (піаніст, маляр, доярка, слюсар, каменяр);
- Заняття спортом (тенісом, бадмінтоном).
Діагностику хвороби де Кервена проводить ортопед. Методи, що використовуються: огляд пацієнта, руховий тест Фінкельштейна або Мукарда, рентгенологічні дослідження, МРТ. Для лікування стенозуючого тендовагініту застосовуються консервативні чи хірургічні методики. У першому випадку використовують фізіотерапію, іммобілізацію (фіксацію пальця за допомогою шини, бандажу), призначають нестероїдні протизапальні препарати, ін’єкції кортикостероїдів. У другому випадку відбувається оперативне втручання під місцевою анестезією.
Лікування стенозуючого тендовагініту в Харкові
Фахівці Регіонального медичного центру проводять діагностику та лікування хвороби де Кервена із застосуванням сучасного обладнання та методик. Прийом проводять лікарі з великим досвідом роботи. Своєчасне звернення до ортопеда-травматолога допоможе впоратися із захворюванням на ранній стадії.