Епікондиліт або «лікоть тенісиста» – хвороба, що вражає тканини ліктьового суглоба на ділянці приєднання сухожиль до плечової кістки. Характеризується різким болем при виконанні згинально-розгинальних, обертальних або хапальних рухів рукою, при натисканні, рукостисканні, поступове зниження сили м’язів. Виходячи з місця розташування вогнища ушкодження щодо поверхні передпліччя, класифікують зовнішню та внутрішню форму патології. Зовнішня реєструється у 7-10 разів частіше, ніж внутрішня.
Симптоми та перебіг хвороби
Захворювання зазвичай розвивається у віці після 30 років. Головні фактори ризику:
- інтенсивні заняття спортом, особливості професійної діяльності, пов’язані з повторенням одноманітних рухів (захворювання часто відзначається у тенісистів, швачок, малярів, теслярів);
- травми – за статистикою, 25% випадків травмування ліктя призводять до епікондиліту;
- різка м’язова перенапруга;
- вроджена особливість зв’язкового апарату;
- розвиток хронічних захворювань суглобів;
- порушень кровообігу.
При хворобі, зовнішній вигляд суглоба не змінюється, на рентгенівському знімку патологій кісткової тканини не спостерігається. Діагноз визначають після огляду пацієнта та проведення рухових тестів. Для лікування використовують терапевтичні методи.
Розрізняють 3 стадії захворювання:
- гостру – сильні болі виникають при різких рухах, піднятті тяжкості;
- підгострий – у спокої біль не відчувається, у русі спостерігається підвищена стомлюваність м’язів, легкі болючі відчуття;
- хронічну – рецидиви та ремісії чергуються з періодичністю у кілька місяців.
За відсутності лікування, утруднене виконання звичних рухів, самообслуговування пацієнта, знижується працездатність до повної втрати. Хворим стає складно утримувати предмети в руках, мучать постійні болі.
Як лікувати епікондиліт
У Регіональному медичному центрі проводиться ефективне лікування епікондиліту в Харкові. Прийом веде спеціаліст ортопед-травматолог з великим досвідом роботи в лікуванні даного захворювання.