Запаморочення — це відчуття власної нестійкості, втрати рівноваги, туману в голові, почуття сп’яніння, нудоти; або відчуття обертання навколишніх предметів або розгойдування власного тіла з нудотою та блюванням.
Причин виникнення запаморочення безліч. Іноді зустрічається психогенний тип запаморочення при депресіях, панічних атаках, тривозі, але частіше запаморочення буває викликане органічними причинами. До нього призводить порушення функції вестибулярного апарату – формування згустків кальцію в півкружних каналах середнього вуха при атеросклерозі, порушення кровопостачання та артеріальної гіпертензії та ураження мозочка і його провідних шляхів. Існують також окремі захворювання, як, наприклад, хвороба Меньєра, коли запаморочення пов’язане зі зниженням слуху та блюванням, або скронева епілепсія, коли короткочасному завмиранню або втраті свідомості, передує втрата рівноваги. Запаморочення можливе як ускладнення після перенесених отитів, черепно-мозкових травм, перенесених вірусних інфекцій, артеріальної гіпертензії та гіпотензії, при порушеннях кровопостачання у вертебро-базилярному басейні при остеохондрозі шийного відділу хребта, при захворюваннях крові, анеміях, різних формах полінейропатій.
Така різноманітність причин порушення рівноваги передбачає широкий перелік обстежень. У Регіональному медичному центрі проводяться як лабораторні дослідження — можна визначити кількість гемоглобіну, цукру крові, функції печінки, нирок, так і інструментальні — визначення рівня кровопостачання головного мозку, функції роботи нервових клітин, органічного ураження головного мозку та периферичних нервових закінчень. Також у нашому центрі можна отримати необхідну додаткову інформацію від лікарів-фахівців різних напрямків та консультацію лікаря-невропатолога, який виявить причину запаморочення, призначить лікування та надасть необхідні рекомендації.