Головний біль — один із найпоширеніших больових симптомів. Багато хто страждає від регулярного і систематичного головного болю, приймає анальгетики і не вважає за необхідне звертатися до лікарів з цього приводу.
Чи варто розумітися на причинах? Чи потрібно її лікувати?
Головний біль може бути першим симптомом багатьох серйозних захворювань.
Якщо головний біль з’являється досить часто і негативно позначається на повсякденному житті, продовжується протягом тривалого часу, необхідно обов’язково проконсультуватися з лікарем.
Часті винуватці головного болю — це судинні порушення (підвищення або зниження артеріального тиску, атеросклероз судин мозку), підвищений внутрішньочерепний тиск, інтоксикація при інфекційних захворюваннях, патологічні зміни шийного відділу хребта, порушення постави, ендокринна патологія (захворювання ЛОР-органів, наслідки черепно-мозкових травм, пухлини мозку, інсульт тощо.
Правильно підібране лікування дозволяє суттєво знизити частоту нападів головного болю та успішно контролювати захворювання.
Види головного болю, при яких необхідно відвідати лікаря-невропатолога:
- Головний біль напруги — монотонний біль, що супроводжується почуттям тиску в області шиї та потилиці, збільшується під час нахилу тулуба або виконання будь-яких фізичних вправ
- Кластерний біль — з’являється в один і той же час в конкретному місці, в основному в області ока. Може спровокувати сльозогінність та набряк ока. Звичайні препарати в такому разі не допоможуть, хворий потребує більш вузькоспрямованих ліків та особливих методів терапії.
- Мігрень – пульсуючий біль, що має характер наростання. Хворий може відчувати нудоту і чутливість до світла, перед появою нападу найчастіше з’являються яскраві плями, і спалахи. Найчастіше вона зосереджена в одній частині голови та посилюється при ходьбі, фізичних навантаженнях. В особливих випадках за деякий час до початку мігрені у людини може наступити приплив сил.
- Рідкісні важкі головні болі — таким видом болю можуть страждати люди, які перенесли травму голови Недуг може супроводжуватися підвищеною температурою, слабкістю нижніх і верхніх кінцівок, іноді виникає ригідність потиличних м’язів (коли боляче підборіддям дотягнутися до грудей). При нормальному відновленні організму після травми голови такий біль проходить через 18 місяців. Якщо болі продовжуються довше цього періоду не потрібно обов’язково звернутися до фахівця.
Найголовніше в лікуванні головного болю — з’ясування її справжньої причини.
У Регіональному медичному центрі розроблена спеціальна Програма для виявлення причин та лікування головного болю.
До Програми входять обстеження:
- ЕЕГ, РЕГ, рентгенографія шийного відділу хребта, лабораторні аналізи
- Виявлення причин виникнення та механізмів підтримки головного болю
- Виключення/підтвердження наявності небезпечних для життя захворювань.
лікування зі спостереженням та корекцією за необхідності
реабілітація
рекомендації щодо попередження нападів головного болю, поведінки під час нападів, здорового способу життя.