Графік роботи
Понеділок: 8:00 - 16:00
Вівторок: 8:00 - 16:00
Середа: 8:00 - 16:00
Четвер: 8:00 - 16:00
П'ятниця: 8:00 - 16:00
Субота: 8:00 - 17:00
Неділля: -

Детальніше

Фолікулометрія

Фолікулометрія –  це метод ультразвукового дослідження, який моніторює стан яєчників на протязі всього менструального циклу, а також дозволяє з точністю визначити день овуляції, з метою запліднення.  Дослідження проводиться трансабдомінально (сечовий міхур повинен бути заповненим) або трансвагінально (через піхву, вагінальним датчиком).

Зверніть увагу! Процедура абсолютно безболісна, триває 15-20 хвилин, не має побічних ефектів. Також на відміну від рентгенівських променів, ультразвук не несе іонізуюче випромінювання і абсолютно безпечний!

Завдання фолікулометрії

  • визначення оптимального часу для запліднення;
  • виявлення порушень менструального циклу;
  • оцінка загального гормонального фону;
  • оцінка ендометрія до закріплення заплідненої яйцеклітини;
  • оцінка життєздатності заплідненої яйцеклітини;
  • оцінка вірогідності багатоплідної вагітності;
  • контроль ефективності призначеного лікування;
  • наявність захворювань органів малого тазу (поліпи, міоми, кісти, новоутворення);
  • підготовка до ЕКО;
  • виявлення причин безпліддя.

Коли слід виконувати дослідження

Фолікулометрія проводиться на протязі одного менструального циклу (термін менструального циклу 28-30 днів, овуляція настає на 12-16-й день циклл). Пацієнтка повинна звернутися до гінеколога в перший день після менструації чи на 8-10 день менструального циклу, а потім лікар визначає індивідуальний графік виконання діагностики.

Підготовка до дослідження

Перед проведенням дослідження необхідно за 2-3 дні до нього виключити зі свого раціону продукти, які збільшують газоутворення у шлунково-кишковому тракті (бобові, молочні продукти харчування, виноград, банани, консерви, шоколад, газовані напої, печінку, свинину, ковбаси і т.п.).

Як проводиться дослідження

Після попереднього запису до лікаря Ви йдете до лікаря на дослідження. Процедура проходить у комфортних умовах, у спеціально обладнаному кабінеті. У випадку трансабдомінального дослідження (сечовий міхур повинен бути наповненим): пацієнтка лягає на кушетку та оголює живіт до лобка, після чого лікар ультразвуковим датчиком, який оброблений спеціальним гелем, проводить дослідження).
У випадку трансвагінального дослідження: пацієнтка лягає на кушетку, знімає нижню білизну і лікар вагінальним датчиком, на який надягнутий спеціальний презерватив, проводить діагностику.
Після виконання процедури лікар інтерпретує результати дослідження і встановлює індивідуальний графік відвідування, а також, у випадку необхідності, призначає додаткові лабораторні дослідження і направляє на консультацію до інших вузьких спеціалістів (наприклад, генетик, ендокринолог, хірург та ін.).

Звертайтесь до спеціалістів Регіонального медичного центру! Будьте здорові!
З повагою, колектив Регіонального медичного центру!

Наші спеціалісти

ЛІкар вищої категорії
14 років досвіду
Лікар першої категорії
30 років досвіду
ЛІкар другої категорії
15 років досвіду
Лікар вищої категорії
13 років досвіду
Залишити відгук
Оцінка:
Відгук отримано
Сталася помилка. Відгук не відправлено