Графік роботи
Понеділок: 8:00 - 15:00
Вівторок: 8:00 - 16:00
Середа: 8:00 - 15:00
Четвер: 8:00 - 16:00
П'ятниця: 8:00 - 15:00
Субота: 8:00 - 16:00
Неділля: -

Детальніше

Фолікулометрія

Фолікулометрія –  це метод ультразвукового дослідження, який моніторює стан яєчників на протязі всього менструального циклу, а також дозволяє з точністю визначити день овуляції, з метою запліднення.  Дослідження проводиться трансабдомінально (сечовий міхур повинен бути заповненим) або трансвагінально (через піхву, вагінальним датчиком).

Зверніть увагу! Процедура абсолютно безболісна, триває 15-20 хвилин, не має побічних ефектів. Також на відміну від рентгенівських променів, ультразвук не несе іонізуюче випромінювання і абсолютно безпечний!

Завдання фолікулометрії

  • визначення оптимального часу для запліднення;
  • виявлення порушень менструального циклу;
  • оцінка загального гормонального фону;
  • оцінка ендометрія до закріплення заплідненої яйцеклітини;
  • оцінка життєздатності заплідненої яйцеклітини;
  • оцінка вірогідності багатоплідної вагітності;
  • контроль ефективності призначеного лікування;
  • наявність захворювань органів малого тазу (поліпи, міоми, кісти, новоутворення);
  • підготовка до ЕКО;
  • виявлення причин безпліддя.

Коли слід виконувати дослідження

Фолікулометрія проводиться на протязі одного менструального циклу (термін менструального циклу 28-30 днів, овуляція настає на 12-16-й день циклл). Пацієнтка повинна звернутися до гінеколога в перший день після менструації чи на 8-10 день менструального циклу, а потім лікар визначає індивідуальний графік виконання діагностики.

Підготовка до дослідження

Перед проведенням дослідження необхідно за 2-3 дні до нього виключити зі свого раціону продукти, які збільшують газоутворення у шлунково-кишковому тракті (бобові, молочні продукти харчування, виноград, банани, консерви, шоколад, газовані напої, печінку, свинину, ковбаси і т.п.).

Як проводиться дослідження

Після попереднього запису до лікаря Ви йдете до лікаря на дослідження. Процедура проходить у комфортних умовах, у спеціально обладнаному кабінеті. У випадку трансабдомінального дослідження (сечовий міхур повинен бути наповненим): пацієнтка лягає на кушетку та оголює живіт до лобка, після чого лікар ультразвуковим датчиком, який оброблений спеціальним гелем, проводить дослідження).
У випадку трансвагінального дослідження: пацієнтка лягає на кушетку, знімає нижню білизну і лікар вагінальним датчиком, на який надягнутий спеціальний презерватив, проводить діагностику.
Після виконання процедури лікар інтерпретує результати дослідження і встановлює індивідуальний графік відвідування, а також, у випадку необхідності, призначає додаткові лабораторні дослідження і направляє на консультацію до інших вузьких спеціалістів (наприклад, генетик, ендокринолог, хірург та ін.).

Звертайтесь до спеціалістів Регіонального медичного центру! Будьте здорові!
З повагою, колектив Регіонального медичного центру!

Наші спеціалісти

Залишити відгук
Оцінка:
Відгук отримано
Сталася помилка. Відгук не відправлено