Фолікулометрія – це метод ультразвукового дослідження, який моніторює стан яєчників на протязі всього менструального циклу, а також дозволяє з точністю визначити день овуляції, з метою запліднення. Дослідження проводиться трансабдомінально (сечовий міхур повинен бути заповненим) або трансвагінально (через піхву, вагінальним датчиком).
Зверніть увагу! Процедура абсолютно безболісна, триває 15-20 хвилин, не має побічних ефектів. Також на відміну від рентгенівських променів, ультразвук не несе іонізуюче випромінювання і абсолютно безпечний!
Завдання фолікулометрії
- визначення оптимального часу для запліднення;
- виявлення порушень менструального циклу;
- оцінка загального гормонального фону;
- оцінка ендометрія до закріплення заплідненої яйцеклітини;
- оцінка життєздатності заплідненої яйцеклітини;
- оцінка вірогідності багатоплідної вагітності;
- контроль ефективності призначеного лікування;
- наявність захворювань органів малого тазу (поліпи, міоми, кісти, новоутворення);
- підготовка до ЕКО;
- виявлення причин безпліддя.
Коли слід виконувати дослідження
Фолікулометрія проводиться на протязі одного менструального циклу (термін менструального циклу 28-30 днів, овуляція настає на 12-16-й день циклл). Пацієнтка повинна звернутися до гінеколога в перший день після менструації чи на 8-10 день менструального циклу, а потім лікар визначає індивідуальний графік виконання діагностики.
Підготовка до дослідження
Перед проведенням дослідження необхідно за 2-3 дні до нього виключити зі свого раціону продукти, які збільшують газоутворення у шлунково-кишковому тракті (бобові, молочні продукти харчування, виноград, банани, консерви, шоколад, газовані напої, печінку, свинину, ковбаси і т.п.).
Як проводиться дослідження
Після попереднього запису до лікаря Ви йдете до лікаря на дослідження. Процедура проходить у комфортних умовах, у спеціально обладнаному кабінеті. У випадку трансабдомінального дослідження (сечовий міхур повинен бути наповненим): пацієнтка лягає на кушетку та оголює живіт до лобка, після чого лікар ультразвуковим датчиком, який оброблений спеціальним гелем, проводить дослідження).
У випадку трансвагінального дослідження: пацієнтка лягає на кушетку, знімає нижню білизну і лікар вагінальним датчиком, на який надягнутий спеціальний презерватив, проводить діагностику.
Після виконання процедури лікар інтерпретує результати дослідження і встановлює індивідуальний графік відвідування, а також, у випадку необхідності, призначає додаткові лабораторні дослідження і направляє на консультацію до інших вузьких спеціалістів (наприклад, генетик, ендокринолог, хірург та ін.).
Звертайтесь до спеціалістів Регіонального медичного центру! Будьте здорові!
З повагою, колектив Регіонального медичного центру!