Графік роботи
Понеділок: 8:00 - 16:00
Вівторок: 8:00 - 16:00
Середа: 8:00 - 16:00
Четвер: 8:00 - 16:00
П'ятниця: 8:00 - 16:00
Субота: 8:00 - 17:00
Неділля: -

Детальніше

Цитологічний мазок

Цитологічний мазок є дуже простим, швидким і абсолютно безболісним для пацієнтки дослідженням. У регіональному медичному центрі мазок на цитологію проводять під час кольпоскопії. З метою профілактики мазок робиться практично кожній жінці щорічно з початку нею статевого життя.

Основна мета взяття мазка – виявлення тих змін у клітинах шийки матки, які згодом можуть перерости у ракові утворення. У тому випадку, якщо жінка звертається до лікаря-гінеколога регулярно, зміни фіксуються на ранній стадії, яка характеризується мінімальними вимогами до лікування, повним в результаті одужанням, відсутністю хворобливих симптомів. Також, крім діагностики клітинних аномалій, мазок на цитологію показує наявність низки шкідливих мікроорганізмів у піхві та дозволяє визначити стан слизової оболонки. При цьому варто пам’ятати, що визначення даних параметрів не є основною функцією мазка, тому в такій ситуації потрібне повторне обстеження за допомогою спеціально призначених для цього методик.

У Регіональному медичному центрі цитологічний мазок береться відповідно до вимог – з двох ділянок: з піхвової поверхні шийки матки (екзоцервіксу) та з каналу шийки матки (ендоцервіксу). При цьому використовуються спеціальні шпатель та паличка зі стерильною ватою. Всі інструменти, які застосовуються в нашому медичному центрі, одноразові, щоб унеможливити інфікування під час обстеження. Після взяття кожен зразок наноситься на скло, а потім вирушає на ретельний аналіз цитологічної лабораторії. Там, у свою чергу, цитологічні мазки детально вивчаються щодо наявності найменших відхилень у будові клітин. Як правило, для цього використовується фарбування методом Папаніколау, висушування, розгляд під мікроскопом і так далі. Сукупність перелічених вище маніпуляцій забезпечує точні результати.

Рекомендації

Гінекологи Регіонального медичного центру наполегливо рекомендують один раз на рік усім жінкам, які ведуть статеве життя або старше 19 років, проходити гінекологічне обстеження з цитологічним аналізом мазка, кольпоскопією, УЗД органів малого тазу. Якщо ви ставитеся до категорії жінок, які використовують гормональні контрацептиви, як метод контрацепції, або перенесли генітальний герпес та/або ВПЛ 16/18, 31/33, при частої зміні статевих партнерів наші фахівці рекомендують проходити мазок на цитологію двічі на рік.

Наші спеціалісти

Лікар першої категорії
30 років досвіду
ЛІкар другої категорії
15 років досвіду
Лікар вищої категорії
13 років досвіду
ЛІкар вищої категорії
14 років досвіду
Залишити відгук
Оцінка:
Відгук отримано
Сталася помилка. Відгук не відправлено