Графік роботи
Понеділок: 8:00 - 16:00
Вівторок: 8:00 - 16:00
Середа: 8:00 - 16:00
Четвер: 8:00 - 16:00
П'ятниця: 8:00 - 16:00
Субота: 8:00 - 17:00
Неділля: -

Детальніше

Бородавки

Видалення бородавок

Бородавки-шкірне захворювання, що викликається фільтрується вірусом і характеризується дрібними пухлиноподібними доброякісними утвореннями не запального характеру. Передається прямим контактом або через предмети побуту.

Типи бородавок

Розрізняють кілька різновидів бородавок:

  • звичайні (прості) бородавки — щільні безболісні кольору нормальної шкіри або сірувато-коричневі вузлики округлої форми (3-10 мм в діаметрі) з шорсткою поверхнею. Улюблена локалізація-тил кистей і пальців рук, обличчя, волосиста частина голови. Прості бородавки зустрічаються також на шкірі інших областей тіла, як у дорослих, так і у дітей. Суб’єктивні відчуття відсутні.
  • Підошовні бородавки-виникають на підошовної поверхні. Вони зазвичай болючі і складаються з пучків ниткоподібних сосочків, оточених валиком з потужних рогових нашарувань, нагадуючи мозоль. Їх виникненню сприяє постійний тиск взуттям.
  • Плоскі (юнацькі) бородавки — дрібні (0,5-3 мм) вузлики кольору нормальної шкіри або жовтуваті, округлі або полігональні з гладкою сплощеною поверхнею, ледь виступаючі над рівнем шкіри. Улюблена локалізація-особа, тил кистей. Найчастіше спостерігаються в осіб молодого віку, особливо у школярів.
  • Гострі бородавки (кондиломи). Зараження загостреними бородавками може бути при статевих контактах, тому їх ще називають венеричними.

Профілактика бородавок:

При підошовних бородавках не слід ходити по підлозі босоніж, відвідувати басейни, лазні, треба уникати постійного тиску і травматизації підошов. При локалізації гострих бородавок на статевих органах — утримуватися від статевого контакту до лікування. Дотримуватися гігієни шкіри, при появі одиничних бородавок вжити заходів до їх ліквідації.

Лікування бородавок

Діагностика та видалення бородавок займає 10-15 хвилин. У Регіональному медичному центрі видалення бородавок проводитися методами електрокоагуляції і кріодеструкції. Також призначаються противірусні препарати.

Кріодеструкція-метод, заснований на заморожуванні тканини бородавки. Тобто фактично клітини зміненої шкіри так сильно охолоджуються, що всередині клітин відбувається замерзання води.
Вода при замерзанні розширюється, це призводить до розриву клітини і її загибелі. Бородавка просто перестає «жити», руйнується і відмирає.
Перед процедурою кріодеструкції проводиться знеболювання, потім лікар занурює дерев’яну паличку з намотаною ваткою або марлею в посудину з рідким азотом і торкається до бородавки з невеликим натиском.

Час впливу-зазвичай від 5 до 30 секунд. Іноді, якщо це необхідно, після невеликої паузи 1-2 хвилини, проводиться повторна обробка бородавки. Після заморозки шкіра в області бородавки стає білувато-рожевою. Це результат загибелі клітин шкіри. Потім шкіра червоніє і в 90% випадків на наступний день з’являється міхур більшого або меншого розміру. Пузир може бути наповнений безбарвною рідиною або червонуватою – це залежить від глибини впливу.

Якщо кріодеструкція досягла глибоких шарів шкіри, де проходять кровоносні судини, то міхур червонуватий. Якщо ні, то білястий.
Через 5-7 днів міхур зменшується і місце, де була бородавка перетворюється в щільну кірку. Протягом 1 -14 днів кірка повністю відторгається і на її місці утворюється рожева пляма.
Що можна і не можна робити з міхуром після заморозки азотом?

  • Не можна наклеювати лейкопластир на сам міхур (може приклеїтися і пошкодити міхур).
  • Можна на міхур накласти марлеву серветку, а зверху — вже лейкопластир.
  • Можна мити водою і купатися у ванні, душі, в лазні з першого дня, але обережно, щоб не пошкодити.
  • Можна забинтувати простим бинтом, щоб просто захистити це місце від зовнішніх впливів.
  • Можна прийняти таблетку знеболюючого.

Бородавки можуть мати схожість з іншими новоутворення шкіри, що мають несприятливий перебіг, тому при появі бородавок обов’язкова необхідна дерматоскопія.
З питань видалення бородавок у Харкові телефонуйте за тел.: 0 800 500 103, Регіональний медичний центр на Холодній горі.

Залишити відгук
Оцінка:
Відгук отримано
Сталася помилка. Відгук не відправлено