Графік роботи
Понеділок: 8:00 - 16:00
Вівторок: 8:00 - 16:00
Середа: 8:00 - 16:00
Четвер: 8:00 - 16:00
П'ятниця: 8:00 - 16:00
Субота: 8:00 - 17:00
Неділля: -

Детальніше

Прік-тест

Прік-тест – сучасна діагностика алергії

Підвищена чутливість імунної системи організму до деяких речовин (алергія) проявляється у формі нежиті, сльозотечі, задишки, свербежу, висипу, набряку, анафілактичного шоку. Така реакція може наступити при контакті з різними алергенами (пилком рослин, лікарськими препаратами, місцевими анестетиками, вовною тварин, домашнім пилом, харчовими продуктами, засобами побутової хімії, бджолиною отрутою та іншими).

Симптоми, схожі на алергічну реакцію, спостерігаються також при застуді, бронхіальній астмі, аутоімунних захворюваннях, дерматологічних проблемах. Люди, які страждають на алергію, часто не в змозі самостійно визначити речовину, що викликає реакцію. Точний діагноз може поставити лише лікар, тому при виникненні симптомів гіперчутливості варто записатися на прийом до алерголога.

Сучасний метод діагностики – прик-тест – допоможе визначити, чи є у пацієнта підвищена чутливість до окремих речовин, і виявити конкретні подразники.

Що таке прик-тест

Прік-тест – місцеві шкірні проби на чутливість до алергенів. Його головні переваги: ​​швидкість, простота, точність, інформативність.

Цей метод досліджень схвалений Всесвітньою алергологічною організацією (WAO) та Європейською академією алергології та клінічної імунології (EAACI). Прик-тест допомагає встановити точний діагноз та призначити ефективне лікування алергії.

Прік-тест необхідний діагностики алергії I типу (анафілактичного) – IgE-обумовлених реакцій. Для визначення інших видів гіперчутливості застосовують інші методи досліджень.

Тест проводиться шляхом нанесення краплі діагностичного розчину алергену на внутрішній бік передпліччя та виконання подальшого мікропроколу шкіри. Одночасно можна перевірити вплив 14-16 речовин. Через 20 хвилин лікар оцінює реакцію організму. Позитивним результатом вважається поява у місці проколу припухлості або почервоніння розміром понад 5 мм.

Для діагностики застосовують стандартизовані панелі алергопроб, вироблені світовими фармацевтичними компаніями: пилкові, побутові, епідермальні, цвілеві гриби та інші. Дослідження виконується під час консультації алерголога у Регіональному медичному центрі.

Діагностику методом прик-тесту проводять при підозрі на розвиток таких хвороб, як:

 • сезонний або цілорічний ріно-кон’юнктивіт;
 • атопічний дерматит, екзема;
 • бронхіальна астма;
 • хронічна рецидивна кропив’янка;
 • лікарська алергія;
 • набряк Квінке;
 • анафілактичний шок.

Протипоказання до проведення дослідження:

 • періоди загострення хронічних хвороб чи захворювання у гострій формі;
 • напад бронхіальної астми;
 • вагітність та лактація;
 • аутоімунні захворювання;
 • психічні хвороби;
 • наявність уражень шкіри, кропив’янки, набряку;
 • вік до 6 років.

Як підготуватися до прик-тесту

За тиждень до дослідження варто відмовитися від прийому антигістамінних препаратів та застосування гормональних мазей. За 2 тижні до діагностики необхідно закінчити прийом кетотифену. Допускається використання інгаляційних та назальних глюкокортикостероїдів, препаратів-блокаторів лейкотрієнів.

Після проведення діагностики лікар-алерголог Регіонального медичного центру підбирає пацієнту індивідуальну програму лікування. У нашому медичному центрі застосовується метод АСІТ (алергічна специфічна імунотерапія), який усуває причину захворювання. У світі цей спосіб лікування відомий понад 100 років та довів свою ефективність.

Принцип методу полягає у постійному застосуванні спеціально приготовлених сумішей алергену. В результаті імунна система знижує свою реакцію на речовину та симптоми хвороби зменшуються аж до зникнення.

У Регіональному медичному центрі лікування проводиться під постійним контролем алерголога. За потреби проводиться корекція призначень.

Запишіться на прийом до алерголога у Харкові за тел. 0-800-500-103.

Наші спеціалісти

Доктор медичних наук, Професор
15 років досвіду

Ціни

Повторна консультація лікаря - алерголога, к.м.н.
540 грн
Консультація лікаря - алерголога, к.м.н
570 грн
Залишити відгук
Оцінка:
Відгук отримано
Сталася помилка. Відгук не відправлено