Графік роботи
Понеділок: 8:00 - 16:00
Вівторок: 8:00 - 16:00
Середа: 8:00 - 16:00
Четвер: 8:00 - 16:00
П'ятниця: 8:00 - 16:00
Субота: 8:00 - 17:00
Неділля: -

Детальніше

НОВИЙ знеболюючий засіб

Хижі равлики або сімейство Conus досить поширені по світу. Їх нараховується близько 500 видів. Деякі небезпечні для людини, інші ж використовуються в якості компонента для знеболюючих препаратів.

Вони краще сприймаються організмом, так як діють подібно морфіну, при цьому не викликаючи звикання. Над одним з таких препаратів в даний момент працюють дослідники. Вони бажають збільшити позитивний вплив на організм, при цьому максимально його убезпечивши. Сила дії буде в рази сильніший за морфін і інших аналогів існуючих на ринку.

На даному етапі ведеться активна дослідницька робота. Випробування препарату проходить на мишах. Вчені відзначили, що препарат впливає на гризунів значно сильніше і має прогнозований результат. Серед позитивних аспектів нового препарату, також відзначили істотне зниження переліку побічних ефектів. Хоча вчені і вважають, що про повний список протипоказань говорити поки рано, в порівнянні з іншими винайденими раніше аналогами, препарат показує кращі результати. Про випробуваннях на людях поки мова не йде. Вчені розраховують провести ще кілька тестів, порівняти показники і тільки після цього запускати пробні дослідження на людях.

Для створення ліків використовують не самих равликів, а їх компонент — раковину. У деяких представників Conus в мушлі міститься отрута, як будівельний елемент. Молюски використовують його як паралізуючу речовину в полюванні. На людину ж речовина впливає як болезаспокійливе. Конотоксин — саме так називається білок, який допомагає людині впорається з болями.

Прогнозовано, нові ліки зможуть зайняти цілу нішу, ставши одним з найбільш затребуваних препаратів у світі. Поки ж вчені намагаються вивести побічні дії і вивести повний список протипоказань. На думку професора Девіда Крейк, відкриття нового класу препаратів зможе полегшити життя людей з хронічними болями, які на даний момент притупляються за допомогою наркотичних знеболюючих. Він також сподівається, що вони зможуть убезпечити людей від можливості звикання, хоча ніяких передумов до цього, на сьогодні немає.