Графік роботи
Понеділок: 8:00 - 16:00
Вівторок: 8:00 - 16:00
Середа: 8:00 - 16:00
Четвер: 8:00 - 16:00
П'ятниця: 8:00 - 16:00
Субота: 8:00 - 17:00
Неділля: -

Детальніше

НЕБЕЗПЕЧНЕ МИЛО

Суперечки про безпеку регулярного використання антибактеріального мила ведуться вже давно, але останні дослідження переконливо довели, що антисептичний ефект такого мила досягається за допомогою речовин, небезпечних при тривалому застосуванні. Серед 19 компонентів, які входять до складу цих миючих засобів є і заборонені, наприклад: Триклокарбан — консервант, який отримують з аніліну, похідної бензолу. Можлива дія на організм при регулярному надмірному використанні: дерматит, місцева алергічна реакція, є дані про те, що речовина може спровокувати рак. Використовують при виробництві твердого мила.

Триклозан — синтетична органічна сполука, антибактеріальний і протигрибковий агент широкого спектру дії, використовується при виробництві рідкого антибактеріального мила.

Вплив на організм людини при регулярному використанні недостатньо вивчений. При цьому використання триклозану як і раніше дозволене в антибактеріальних вологих серветках і деяких видах зубної пасти, оскільки, на думку FDA, його бактерицидні якості в ротовій порожнині переважують ризики.

Сумніви з приводу ефективності і безпеки антибактеріального мила агентство американського Міністерства охорони здоров’я висловлювало вже кілька років тому, коли дослідники виявили побічні ефекти триклокарбану і триклозану. У 2013 році співробітники FDA (управління по санітарному нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів) провели масштабне дослідження, в результаті якого з’ясувалося, що ці речовини здатні підвищувати стійкість бактерій до антибіотиків (резистентність), а що ще гірше — можуть міняти гормональний фон людини, причому непередбачуваним чином.

Тоді ж, за результатами дослідження, FDA звернулася до виробників антибактеріального мила, з вимогою надати докази безпеки і ефективності їх продукції і перевагу перед звичайними миючими засобами, включаючі дані клінічних досліджень. Проте, за минулі три роки докази так і не були отримані, таким чином, за умовчанням антибактеріальне мило, що включає потенційно небезпечні речовини, визнане в США поза законом.

Джэнет Вудкок, директор центру FDA за оцінкою і дослідженнями заявила: «Споживачі можуть вважати, що антибактеріальне мило ефективніше у відвертанні поширення мікробів, але у нас немає наукових доказів, що вони хоч скількись краще за звичайне мило і воду. За нашими даними, антибактеріальні інгредієнти в довгостроковій перспективі можуть завдати більше шкоди, ніж корисні.

Триклозан (феноксифенол) дійсно вважається досить ефективним засобом у боротьбі з поширенням бактерій, він входить до складу багатьох продуктів з антисептичними складом, таких як засоби для миття посуду, іграшки, косметика, гігієнічні прокладки і багато інших». Дослідження дії речовини на людину і бактерії тривають, але в деяких штатах США вже зараз планують заборонити використання триклозану в споживчих товарах із-за побічних ефектів, а FDA доки обмежується тільки антибактеріальним милом.