Скринінг 3 триместру ― остання планова діагностика перед пологами. Проводиться на 30―34 тижні вагітності. Крім УЗД, він включає інші заходи: доплерографію, кардіотокографію, лабораторне тестування крові (в т. ч. аналіз на гормони: ХГЛ, вільний естріол, альфа-фетопротеїн) та сечі. Комплексна діагностика дозволяє оцінити, як протікає вагітність, та визначити тактику пологової допомоги.
Показання для призначення УЗД-скринінгу на пізніх термінах вагітності
Третій скринінг рекомендується проводити всім вагітним з метою контролю розвитку плода, виключення вроджених аномалій, які не були виявлені під час попередніх процедур. Якщо жінка входить до групи ризику, що збільшує ймовірність неблагополучного результату вагітності, обстеження призначається в обов’язковому порядку. До такої категорії належать пацієнтки:
- віком старше 35 років;
- які перенесли інфекційне захворювання після зачаття;
- мають обтяжений акушерський анамнез;
- раніше народили дітей з генетичними відхиленнями;
- які проживають у районах з несприятливою екологією;
- які приймали під час вагітності лікарські препарати;
- які зазнали іонізуючого опромінення (у тому числі до зачаття);
- з анатомічно вузьким тазом;
- завагітніли від кровного родича.
Крім того, третій скринінг при вагітності обов’язково проводиться при гестозі, підозрі на фетоплацентарну недостатність, обвитті пуповиною, відшаруванні плаценти, інших патологічних станах.
Що покаже УЗД-скринінг у третьому триместрі
УЗД-скринінг 3 триместру вагітності використовують для оцінки таких показників:
- плід: розміри, рівень розвитку, положення у матці, вага, відсутність аномалій розвитку, рухова активність, ритмічність дихання;
- навколоплідні води: визначення рівня амніотичної рідини всередині плодового міхура з метою виключення багато- або маловоддя;
- плацента: передлежання, товщина, функціональний стан;
- пуповина: відсутність обвивання плода.
Доплерівський датчик апарату УЗД дозволяє оцінити швидкість та характер матково-плацентарного кровотоку, діагностувати гіпоксію плода. Кардіотокографія (проводиться тільки під час третього триместру) ― для аналізу серцевої діяльності малюка (норма ЧСС плода ― 110―150 уд/хв).
У третьому триместрі за допомогою ультразвукового скринінгу можна виявити аномалії розвитку хребетного стовпа, серця, головного мозку, легеневої системи, статевих, сечовивідних органів, щелепно-лицьові дефекти, неправильну кількість пальців на кінцівках та ін.
Терміни проведення третього скринінгу
До початку III триместру (28 тиждень) вагітності всі органи та системи плода закінчують своє формування, але дитина продовжує зростати, набирати вагу всередині утроби матері. У цей період за допомогою УЗД-сканування можна виявити приховані дефекти, які не були помічені раніше.
Коли робити 3 скринінг, визначає акушер-гінеколог жіночої консультації, який спостерігає вагітну після постановки на облік. Зазвичай обстеження намічають на 32―34 тиждень, у деяких ситуаціях термін процедури може бути зміщений у той чи інший бік на 7―14 днів.
Як проходить процедура УЗД третього триместру
Тривалість маніпуляції зазвичай становить близько 30―45 хвилин. Обстеження здійснюється трансабдомінально (через стінку очеревини) за допомогою зовнішнього датчика. Процедура безболісна.
Підготовка до скринінгу полягає у дотриманні режиму харчування за кілька днів до сеансу. З раціону виключають продукти, які можуть спричинити скупчення газів усередині травного тракту (свіжі овочі, фрукти, бобові культури, випічка, копченості та ін.). На дослідження необхідно прийти з випорожненим кишечником.
Де пройти планове УЗД третього триместру
УЗД-скринінг 3 триместру вагітності ― важливе дослідження, яким не можна нехтувати. Від його результатів залежать прогноз майбутніх пологів, здоров’я матері та малюка. Регіональний медичний центр у Харкові запрошує пройти дослідження на ультразвуковому обладнанні експертного класу, що забезпечує високу точність результатів. Така техніка дозволяє спеціалістам бачити об’ємне зображення, а не статичну картинку.
Інші переваги нашої клініки:
- сертифіковані фахівці, які систематично підвищують свій професійний рівень на базі кращих навчальних центрів України та за кордоном;
- робота зі складними випадками;
- зручне розташування (поряд зупинки громадського транспорту та метро);
- прийом спеціалістів 7 днів на тиждень.
Для зручності пацієнтів реєстратура здійснює попередній запис за телефоном на зручний для вас час. Крім того, записатися до лікаря можна онлайн, заповнивши бланк на сайті.
РМЦ — одна з найкращих клінік у Харкові, де працюють висококласні досвідчені професіонали. Усі лікарі постійно проходять курси кваліфікації, мають сертифікати, що свідчать про високий рівень знань та практичні навички. Тому в нашому центрі будь-які лікарські помилки зведені до