Графік роботи
Понеділок: 8:00 - 16:00
Вівторок: 8:00 - 16:00
Середа: 8:00 - 16:00
Четвер: 8:00 - 16:00
П'ятниця: 8:00 - 16:00
Субота: 8:00 - 16:00
Неділля: -

Детальніше

УЗД-скринінг 2 триместру

Ультразвукове обстеження у другому триместрі – це важливий тест. Він надає лікарю докладні відомості про те, як протікає вагітність та розвивається плід. Це просте, інформативне та безпечне дослідження, під час якого батьки отримують довгоочікувану нагоду вперше поглянути на свого малюка.

Сринінг 2 триместра в Харкові

Для чого проводиться скринінг 2 триместру?

Друге ультразвукове обстеження проводиться для того, щоб оцінити:

 • вагу та ріст плода;
 • окружність голови, розмір лицьових кісток, довжину хребта, рук і ніг, окружність живота та грудної клітини;
 • серцевий ритм плода та його положення в матці;
 • стан плаценти, пуповини та навколоплідної рідини.

Основна мета другого скринінгу – виявлення будь-яких відхилень від норми. За бажанням під час дослідження батьки також можуть дізнатися стать дитини.

Що може показати УЗД у другому триместрі?

Ультразвукове обстеження дозволяє виявити низку вроджених аномалій розвитку плода і навіть ознаки деяких генетичних захворювань. Основними серед них є:

 1. Вроджені вади серця (ВВС). Група структурних аномалій клапанів, камер, перегородок серця або судин, що відходять від нього. Загалом виявляється у 1 зі 125 дітей, при цьому 1 з 500 дітей страждає на критичну форму ВВС.
 2. Заяча губа. Розщеплення верхньої губи між ротом та носом (1 на 1300 випадків).
 3. Синдром Едвардса. Хромосомне захворювання, що характеризується множинними вадами розвитку (1 з 1500).
 4. Спина біфіду. Складний вроджений дефект хребта та спинного мозку (1 з 1666).
 5. Аненцефалія. Відсутність значних частин черепа та головного мозку (1 з 2000).
 6. Гастрошиза. Дефект черевної стінки, що супроводжується випаданням кишечника (1 з 2000).
 7. Омфалоцеле. Дефект черевної стінки, при якому кишечник, а іноді і печінка випинаються в пуповину (1 з 2500).
 8. Вроджена діафрагмальна грижа. Порок розвитку діафрагми, у якому органи черевної порожнини потрапляють у грудну клітину (1 з 2500).
 9. Синдром Патау. Генетичне захворювання, що супроводжується важкими вадами розвитку плода (1 з 4000).
 10. Двостороння агенезія нирок. Повна відсутність нирок (1 з 5000).
 11. Летальна скелетна дисплазія. Несумісне з життям порушення розвитку кісток (1 з 10 000).

УЗД-скринінг 2 триместру також дозволяє виявити синдром Дауна (у 50―70% випадків), але для встановлення остаточного діагнозу потрібен амніоцентез (аналіз навколоплідних вод). Також важливо розуміти, що друге УЗД не виявляє певних захворювань, наприклад, церебрального паралічу або аутизму.

Коли роблять другий скринінг?

Обстеження може бути зроблено на 19, 20, 21 та 22 тижні. Це оптимальний період для детального обстеження плода та оцінки перебігу вагітності. Другий скринінг дозволяє виявити патологію, яка не була виявлена під час УЗД обстеження в 1 триместрі.

Як проходить УЗИ 2 триместра в Харкові

Як проходить УЗД у 2 триместрі?

Процедура виконується трансабдомінально, тобто через черевну стінку. У другому триместрі дитину вже добре видно, тому не потрібно робити УЗД при повному сечовому міхурі.

Обстеження не потребує спеціальної підготовки. Вагітним рекомендується за 2―3 дні до відвідування сонолога дотримуватися дієти, що виключає продукти, які викликають підвищене газоутворення.

Під час процедури пацієнтка лягає на спину на кушетку, оголивши живіт. Лікар нанесе на шкіру спеціальний гель, який полегшує переміщення датчика, та проведе дослідження. Процедура триває 30―45 хвилин.

Чому проводиться повторне УЗД у другому триместрі?

Необхідність повторного УЗД-скринінгу у 2 триместрі може бути пов’язана для матері з переживаннями щодо здоров’я дитини. Проте не варто хвилюватись. Повторні дослідження проводяться у 15 % випадків пренатального скринінгу. Лікар порекомендує пройти додаткове УЗД, якщо вперше йому не вдалося повною мірою оцінити стан плода. Таке трапляється, якщо на момент процедури дитина перебуває в незручному для сканування положенні або з інших причин, які не дозволяють отримати чіткі зображення, наприклад, у разі надлишку газів у кишечнику матері.

Наскільки безпечне УЗД при вагітності?

На відміну від іонізуючого випромінювання, яке застосовується при рентгенологічних методах діагностики та може негативно впливати на здоров’я людини, УЗД дозволяє оцінити внутрішні структури організму за допомогою ультразвукових хвиль. Було проведено багато довгострокових досліджень, які показали, що УЗД є абсолютно безпечним для матері та плоду. Діти, що пройшли ультразвуковий скринінг у період внутрішньоутробного розвитку, не мають жодних відхилень у розвитку.

Якщо вам потрібно пройти УЗД-скринінг 2 семестру у Харкові, ви завжди можете записатися на прийом до Регіонального медичного центру. Наші лікарі-сонологи мають великий досвід проведення пренатальних ультразвукових обстежень. Вони використовують обладнання останнього покоління та піклуються про те, щоб під час обстеження пацієнтки почувалися максимально комфортно.

Залишити відгук
Оцінка:
Відгук отримано
Сталася помилка. Відгук не відправлено