Графік роботи
Понеділок: 8:00 - 16:00
Вівторок: 8:00 - 16:00
Середа: 8:00 - 16:00
Четвер: 8:00 - 16:00
П'ятниця: 8:00 - 16:00
Субота: 8:00 - 17:00
Неділля: -

Детальніше

УЗД скринінг 1 триместру

Вагітність – час радості, нових відкриттів та надій для сім’ї, яка готується до народження дитини. У цей період стан здоров’я майбутньої мами потребує підвищеної уваги, тому їй призначається низка необхідних аналізів та обстежень. Одне з найважливіших – УЗД-скринінг 1 триместру. Сонографія дозволяє дізнатися про всі особливості розвитку плода і за необхідності своєчасно прийняти дієві лікувально-профілактичні заходи для подальшого успішного виношування та народження повноцінного потомства. Акушери-гінекологи Регіонального медичного центру в Харкові рекомендують проходити скринінг першого триместру всім без винятку жінкам, які чекають на малюка.  

Скринінг 1 триместру: що обстежується?

Зазвичай перший скринінг вагітності проводиться комплексно: крім ультразвукового дослідження з пошуком маркерів вроджених патологій майбутньої дитини, він включає оцінку віку матері та біохімічний аналіз її крові. У ході останнього проводиться кількісне визначення вільної фракції бета-ХГЛ (гормону вагітності) та PAPP-A (білка плазми, що виробляється плацентою). При високому ризику розвитку хромосомних аномалій у плода рівень вільного β-hCG у сироватці крові вагітної жінки підвищений, а РАРР-А – знижений. 
скринінг першого триместру

Коли роблять перший скринінг?

Аналіз крові на РАРР-А та вільний β-hCG вважається найбільш інформативним на терміні між 8 та 10 тижнями вагітності. Якщо неможливо здати його в цей період, слід провести лабораторне дослідження одночасно з УЗД (комбінований скринінг на 12 тижні). Поєднання оцінки материнського віку, біохімічного аналізу крові та ультразвукового дослідження дозволяє виявити 95 % плодів із порушеннями розвитку.
Оптимальні терміни для ехографії – від 11 до 13 тижня. Скринінг УЗД 1 триместру відіграє найважливішу роль в оцінці стану майбутньої дитини, оскільки саме на ранніх термінах відбувається формування її основних органів та систем.
Завдяки досягненням сучасної лабораторної діагностики стало можливим у зразку материнської крові, взятому після 10 тижня вагітності, виявити циркулюючі фрагменти ДНК плода та за допомогою їх оцінки отримати рівень виявлення синдрому Дауна вище 99 %. Ці тести також дозволяють оцінити наявність синдрому Патау та синдрому Едвардса, хоча і з меншою чутливістю, а також визначити стать плода. 

Цілі та завдання УЗД-скринінгу 1 триместру

Ультразвукове дослідження дає можливість:

 • встановити наявність та термін вагітності;
 • дізнатися кількість плодів. При кількох ембріонах оцінити стан плацент (основний показник прогнозу поточної вагітності);
 • рано діагностувати різні морфологічні аномалії плода;
 • виміряти комірцеву прозорість – тимчасове скупчення рідини на задній поверхні шиї. Це значення варіює залежно від куприко-тім’яного розміру (КТР) плода. Коли воно перевищує нормальні значення, це означає, що існує ймовірність наявності у плоду хромосомних змін, генетичних захворювань та/або вродженої вади серця;
 • оцінити наявність та розміри носової кістки у плода. Її відсутність чи гіпоплазія може бути маркером структурних порушень;
 • визначити частоту серцевих скорочень;
 • вивчити кровоносні судини матки.

Перший скринінг вагітності, заснований лише на віці матері та УЗД, виявляє близько 80 % уражених плодів. На комбінації з аналізом крові рівень виявлення хворих дітей підвищується до 90 %.
Скринінг УЗД 1 триместру допоможе лікарю проконтролювати перебіг вагітності та переконати жінку, що майбутня дитина розвивається нормально.

Як роблять 1 скринінг: підготовка до УЗД та його проведення 

1 скринінг УЗД стандартно проводиться одним із двох способів — трансвагінальним або абдомінальним, результат першого з них більш достовірний через безпосередню близькість УЗ-датчика до матки. Для підготовки до такого дослідження досить помочитися і зробити туалет зовнішніх статевих органів. Другий варіант сонографії виконується, навпаки, при повному сечовому міхурі. 
Як роблять 1 скринінг
Процедура в будь-якому випадку триває не більше 30 хвилин. Ультразвукові хвилі абсолютно нешкідливі для майбутньої матері та плоду. 

Якщо не все гаразд

У разі сумнівного результату скринінгу вагітної будуть рекомендовані додаткові діагностичні тести: амніоцентез або біопсія ворсин хоріону. Оскільки обидва дослідження є інвазивними та пов’язані з ризиком викидня (від 0,5 до 1 %), рішення про їх проведення завжди залишається за майбутньою матір’ю. 

1 скринінг у Регіональному медичному центрі

Вкрай важливо, щоб фахівці, які виконують скринінг першого триместру, добре знали діагностичні критерії та були належним чином навчені проведення цього виду обстеження вагітних жінок. Наші лікарі ультразвукові діагностики регулярно:

 • навчаються на курсах підвищення кваліфікації;
 • беруть участь у науково-практичних конференціях, тренінгах та теоретично-практичних курсах;
 • проходять спеціальну підготовку з ехографічних досліджень;
 • беруть участь у симпозіумах та семінарах.

Все це гарантує високу кваліфікацію спеціалістів, які займаються першим скринінгом вагітних у харківському РМЦ. Тут працюють відмінні лікарі, які проведуть це важливе обстеження максимально точно та акуратно. Скринінг 1 триместру дозволить майбутнім батькам спокійно та впевнено чекати найщасливішої події свого життя.

Залишити відгук
Оцінка:
Відгук отримано
Сталася помилка. Відгук не відправлено