Графік роботи
Понеділок: 8:00 - 16:00
Вівторок: 8:00 - 16:00
Середа: 8:00 - 16:00
Четвер: 8:00 - 16:00
П'ятниця: 8:00 - 16:00
Субота: 8:00 - 17:00
Неділля: -

Детальніше

Скринінг

Що таке скринінг вагітних і навіщо він потрібен

Скринінг вагітних – це сукупність важливих методів обстеження (лабораторних та інструментальних), що дозволяють на ранніх етапах вагітності виявити аномалії розвитку плода та наявність у нього хромосомної патології (синдром Дауна, синдром Едвардса, синдром Патау та ін.), а також дозволяє лікарям контролювати протягом всієї вагітності здоров’я майбутньої матері та дитини. Також «скринінг» дозволяє виявляти групи ризику у зв’язку з вагітністю, наприклад: вік майбутньої матері (жінки старше 35 років – ризик наявності аномалії розвитку плода збільшується), наявність у родичів майбутньої матері та батька дитини спадкових захворювань (гемофілія, фенілкетонурія, подагра, синдром Марфана , муковісцидоз та ін.), наявність або відсутність у майбутніх батьків хронічних захворювань органів або систем, а також шкідливих звичок (алкоголь, наркотики, тютюнопаління), наявність викиднів, завмерлої вагітності, передчасних пологів у майбутньої мами та ін.

Слід пам’ятати, що дитина з вродженою патологією або захворюванням може народитися у абсолютно здорових батьків, що ще більше підвищує важливість скринінгу вагітних!

У Регіональному медичному центрі майбутні мами протягом всієї вагітності можуть проводити цей скринінг (УЗД, лабораторні дослідження, консультації у лікарів) та наші фахівці готові допомогти Вам.

Які показники включає скринінг вагітних та терміни виконання діагностики:

Скринінг вагітних включає виконання ультразвукового дослідження та проведення біохімічного аналізу крові на конкретні показники:

Перший триместр вагітності

(на терміні до 12 тижнів до сімейного лікаря та гінеколога)

Завдання:

1) виконання ультразвукового дослідження у терміні вагітності від 11 тижнів + 1 день – 13 тижнів + 6 днів вагітності;

2) біохімічний скринінг: у терміні вагітності від 11 тижнів + 1 день – 13 тижнів + 6 днів вагітності:

РАРР-А – це плазмовий протеїн (білок плазми), що виробляється лише під час вагітності. Відхилення від норми даного показника може свідчити про наявність: синдрому Дауна, завмерлої вагітності, загрози викидня та інших патологій;

Вільна β-субодиниця людського хоріонгонадо-тропіну (free β-hCG) – це гормон, який виробляється плацентою або утворюється при виникненні деяких пухлин із зародкових клітин. Цей показник дозволяє виявити ризик хромосомних аномалій плода.

Другий триместр вагітності

(на терміні 16-20 тижнів до сімейного лікаря та гінеколога)

Завдання:

1) виконання ультразвукового дослідження у терміні вагітності від 18-21 тиждень вагітності;

2) біохімічний скринінг: double-test у терміні вагітності 16-20 тижнів:

АФП (Альфа-фетопротеїн) — це специфічний білок, який виробляється в печінці та шлунково-кишковому тракті ембріона.

Він також використовується для діагностики вроджених аномалій розвитку плода та наявності хромосомного захворювання.

Вільна β-субодиниця людського хоріонгонадо-тропіну (free β-hCG) double-test

3) або triple-test: АФП(Альфа-фетопротеїн) вільна β-субодиниця людського хоріонгонадотропіну (free β-hCG)

Вільний естріол – це стероїдний гормон, який виробляється печінкою та наднирниками плода. Даний гормон має важливе значення, так як він дозволяє діагностувати плацентарну недостатність, затримку внутрішньоутробного розвитку плода, внутрішньоутробну загибель плода, синдром Дауна та інших хромосомних захворювань, патології розвитку нервової трубки плода, передчасне відшарування плаценти і прееклампсії, а також наявність пухлин. надниркових залоз у плода triple-test

Наступний другий і третій триместр вагітності

Завдання:

1) планове проведення ультразвукового дослідження визначається індивідуально лікарем;

2) біохімічний скринінг: PlGF (плацентарний фактор зростання) – білок, який дозволяє визначити наявність прееклампсії. Цей показник можна перевірити і в першому триместрі вагітності.

I триместрII триместрIII триместр
РАРР-АPlGFPlGF
free β-hCG-АDouble-testУЗД
PlGFабо Triple-test
УЗДАФП
ХГЛ
УЗД

Проведення скринінгу в ранні терміни вагітності, а також контроль показників у наступні місяці вагітності дозволяє попередити цілу низку захворювань у майбутньої мами та плода, а також забезпечує підконтрольне «гладке» перебіг вагітності.

Майбутні Мами, за більш детальною інформацією та проведенням скринінгу вагітних, звертайтесь до фахівців Регіонального медичного центру! Подбайте про своє здоров’я та здоров’я Вашого майбутнього малюка!

Додаткові послуги

Залишити відгук
Оцінка:
Відгук отримано
Сталася помилка. Відгук не відправлено