Торакальний хірург проводить діагностику та оперативне лікування захворювань органів грудної клітки (легких, бронхів, трахеї, плеври, стравоходу, щитовидної, молочної, вилочкової залоз та інших), а також післяопераційну терапію.
Прийом торакального хірурга необхідний при наступних патологіях органів грудної клітки:
- пухлини;
- флегмони шиї;
- стеноз трахеї або бронхів;
- вузловий зоб;
- абсцес легень;
- емпієма плеври;
- бронхо- та трахеостравохідні нориці;
- плеврит;
- бронхоектаз;
- емболія легеневої артерії;
- пневмоторакс
- патології щитовидної та вилочкової залоз та інші.
За даними ВООЗ, у світі 40-50% захворювань припадають на хвороби органів дихання. У 8% людей діагностується зоб. Хронічна обструктивна хвороба легень перебуває в 4 місці серед причин смертності населення планети, рак легенів – на 5 місці. Для своєчасної діагностики небезпечних патологій органів грудної клітки необхідно періодично проходити медичний огляд. При виявленні пухлин, абсцесів та інших небезпечних хвороб слід негайно звертатися до торакального хірурга.
Симптоми хвороб органів грудної клітки
Основні ознаки захворювань:
- кашель із виділенням рясного мокротиння, часто з домішкою гною чи крові;
- хрипи, ослаблене дихання, задишка;
- інтенсивний біль у грудній клітці;
- загальна слабкість;
- озноб, підвищення температури тіла;
- тахікардія, аритмія;
- втрата апетиту, нудота, блювання;
- різке схуднення;
- поява припухлостей, ущільнень, нагноєнь, вузликів під шкірою;
- головний біль;
- набряки обличчя та шиї;
- утруднене ковтання та інші ознаки.
На прийом до торакальному хірургу зазвичай спрямовують терапевти, ендокринологи, пульмонологи, онкологи, гастроентерологи. Іноді захворювання виявляються під час планових профілактичних оглядів, лабораторних чи апаратних діагностичних досліджень (флюорографія, УЗД). Самостійно пацієнти записуються на консультацію за ознак хвороби. Часто захворювання на початкових стадіях розвиваються безсимптомно. При появі підозр на наявність захворювань органів грудної клітки слід звертатися до лікаря.
Методи діагностики та лікування органів грудної клітки
Для діагностики патологій використовують такі види досліджень:
- рентгенографія;
- УЗД;
- лабораторні аналізи;
- бронхоскопія;
- спірографія;
- тести легень;
- ЕКГ;
- ехокардіографія та інші.
Сучасна торакальна хірургія дозволяє виконувати малотравматичні операції з використанням нового обладнання та методик. Це дає змогу зменшити відновлювальний період, підвищити ефективність лікування, уникнути помітних шрамів.
Як потрапити на прийом до торакального хірурга
У Регіональному медичному центрі веде прийом торакальний хірург із більш ніж 20-річним стажем, лікар вищої категорії, доктор медичних наук, професор Макаров В.В. Пацієнти можуть пройти повну діагностику (апаратні та лабораторні дослідження, тести), отримати консультації суміжних спеціалістів (кардіолога, терапевта, ендокринолога та інших). Госпіталізація та хірургічні операції проводяться у провідних лікувальних закладах міста.