Графік роботи
Понеділок: 8:00 - 16:00
Вівторок: 8:00 - 16:00
Середа: 8:00 - 16:00
Четвер: 8:00 - 16:00
П'ятниця: 8:00 - 16:00
Субота: 8:00 - 17:00
Неділля: -

Детальніше

СІЛЬ – ОДИН ІЗ ГОЛОВНИХ ВОРОГІВ МОЛОДОСТІ

У нашому організмі є спеціальні теломери — кінцеві ділянки хромосом, довжина яких залежить від стану організму. Теломери виконують захисну функцію в нашому організмі, і головним показником старіння людини є скорочення довжини теломерів. Зменшення кінцевих ділянок хромосом спостерігаються так само при різних видах недуг. Американськими вченими був проведений експеримент, в якому взяли участь 800 підлітків (вік 14-18 років).

В ході спостереження було виявлено раннє старіння органів і всього організму в цілому у тих підлітків додають в їжу багато солі. Скорочення теломер у людей з ожирінням спостерігається при вживанні більше п’яти грам солі в день. Проблеми спостерігаються і у здорових людей при недотриманні даної рекомендації. Це віщує про розвиток хвороб нирок, серця, підвищення тиску, виникнення раку і остеопорозу. Сіль, має властивість, затримувати воду в організмі. Через це виникають набряки повік і захворювання очей, такі як катаракта.

Лікарі рекомендують дотримуватися в раціоні дози не більше п’яти грам солі в день. Це сповільнить процес старіння в організмі і сприятиме зменшенню накопичення рідини в організмі. При цьому сіль не перетравлюється і не може бути використана організмом як поживна речовина. Вона не містить необхідних вітамінів, мінералів або макроелементів, але може діяти на організм посилюючи чутливість рецепторів нервової системи. Серед основних замінників солі можна назвати безліч спецій. Вони надають їжі більш яскраві відтінки смаку, але не викликають звикання.

При цьому слід використовувати тільки натуральні спеції, а не пакетовані. Вони позитивно впливають на організмі: розганяють метаболізм, виводять воду з організму і сприяють його очищенню. Але зловживати спеціями також не варто, інакше позитивний ефект змінитися негативними наслідками. У харчуванні необхідно дотримуватися простих рекомендацій, вони дозволять відчувати себе краще, а організму функціонувати повноцінно.