Графік роботи
Понеділок: 8:00 - 16:00
Вівторок: 8:00 - 16:00
Середа: 8:00 - 16:00
Четвер: 8:00 - 16:00
П'ятниця: 8:00 - 16:00
Субота: 8:00 - 17:00
Неділля: -

Детальніше

НОВИЙ ВИД ГРИПУ – Верблюжий

Щоосені лікарі попереджають про прояв грипу. Здається, на цю хворобу перехворів кожен житель планети і до нього ставляться як до ГРВІ. Але статистика ВООЗ свідчить про протилежне. Щорічно грип призводить до 3-5 мільйонів важких випадків. При цьому смертельних випадків відбувається 390-650 тисяч. Налічується близько двох тисяч видів — розрізняються антигенами.

Вакцина від більшості видів грипу вже розроблена, але існує нові штами. Робота з розробки вакцини для таких видів ведеться. Так нещодавно був виявлений новий штам. MERS — який з’явився на Близькому Сході в 2012 році. Цей вірус відноситься до короновірусів, симптоми проявляються як стандартне захворювання на грип. Смертність становить близько 50%. 850 людей вже постраждали від цього вірусу. Близько 327 людей отримали ускладнення або загинули. Вакцину від MERS вчені почали розробляти, але дієвої поки немає. Вчені вважають можливим переносником цього виду грипу одногорбного верблюда. Середовище її проживання — Аравійський півострів. Тому йому дали назву — Верблюжий. А верблюда «офіційно звинуватили» після того як виявили молекули вірусу в зразках повітря з сараю, де мешкав верблюд. Але все ж остаточно довести цього не змогли, тому версія ще знаходиться на етапі підтвердження.

Нагадаємо, що грип універсальне захворювання, якому піддаються всі раси і любого віку. Прямим джерелом є людина, яка хворіє на грип. Інкубаційний період у захворювання від семи до п’ятнадцяти днів. Самі переносники, найчастіше, не знають про своє захворювання, поки не настає «активна фаза» захворювання і стає видно симптоматику захворювання.

Серед симптомів грипу:

— подразнення верхніх дихальних шляхів;

— сильний кашель;

— головний і м’язовий біль;

— підвищена температура, озноб.

Можуть бути додаткові симптоми, які пов’язані з пригніченням захисних функцій організму. Профілактикою від грипу вчені вважають вакцинацію. Тільки вона забезпечує захист і полегшити перебіг хвороби в разі захворювання.