Графік роботи
Понеділок: 8:00 - 16:00
Вівторок: 8:00 - 16:00
Середа: 8:00 - 16:00
Четвер: 8:00 - 16:00
П'ятниця: 8:00 - 16:00
Субота: 8:00 - 17:00
Неділля: -

Детальніше

Болі в М’ЯЗАХ і кістках у дітей і підлітків

Багато батьків часто стикаються зі скаргами дітей на болі в ногах. Як правило, біль з’являється ввечері, після прогулянки або вночі. Найчастіше батьки не надають цьому значення, вважаючи, що дитина «переросте». У більшості випадків вони мають рацію-біль в м’язах у дітей може мати цілком фізіологічні причини. Зайве фізичне навантаження призводить до накопичення в м’язах молочної кислоти і, як наслідок – больові відчуття, які тривають, поки молочна кислота не утилізується.

Інтенсивне зростання організму також може бути причиною виникнення болю в ногах, в процесі якого в кістки не надходить достатня кількість фосфору і калію. Однак слід пам’ятати, що крім харчових похибок, недолік цих мікроелементів може виникнути при захворюваннях підшлункової залози (цукровий діабет), надниркових залоз, щитовидної і паращитовидних залоз. Але, в деяких випадках, болі в ногах можуть бути провісниками більш серйозних захворювань.

Для того, щоб з’ясувати, причину больового синдрому, необхідно відповісти на наступні питання:

— Де відбувається локалізація болю (суглоби або м’язи)?

— Чи супроводжується больовий симптом підвищенням температури?

При наявності цих факторів можна запідозрити, що причинами болю є ревматизм. Особливо якщо у дитини є схильність до ангін. Ожиріння також входить в список причин виникнення таких болів – надмірна вага дає додаткове навантаження на зв’язково-м’язовий апарат і далі механізм такий же, як при підвищеному фізичному навантаженні. Болі в ногах може викликати і неправильне формування кісток – сколіоз, плоскостопість, вроджені захворювання хребта, тазостегнових, колінних або гомілковостопних суглобів.

Консультація фахівця також необхідна, щоб перевірити артеріальний тиск, скачки якого можуть погіршувати кровопостачання м’язів кінцівок — виникає нестача кисню в м’язах, який призводить до больових відчуттів. Тільки за допомогою фахівця Ви отримаєте відповідь на питання, чому у вашої дитини болі в м’язах і кістках. Щоб не пропустити початок хвороби, при виникненні больових відчуттів або дискомфорту в кінцівках, необхідно відразу звернутися до лікаря-педіатра. Так як, чим раніше поставлений діагноз, тим легше і результативніше буде лікування.