Графік роботи
Понеділок: 8:00 - 16:00
Вівторок: 8:00 - 16:00
Середа: 8:00 - 16:00
Четвер: 8:00 - 16:00
П'ятниця: 8:00 - 16:00
Субота: 8:00 - 17:00
Неділля: -

Детальніше

3d ДРУК В МЕДИЦИНІ

Нові технології з’являються в нашому житті щодня. Деякі практично непомітні, а деякі настільки грандіозні, що мимоволі думаєш, як можна було раніше жити без цього. Медицина також не стоїть на місці і вражає нас дивовижними нововведеннями, які можуть допомогти в житті, або навіть врятувати. Однією з таких технологій є 3d друк, який активно починають застосовувати в сучасній медицині. Основними напрямами застосувань цієї технології в медицині зараз є протезування, діагностика і стоматологія.

Самим перспективним і багатообіцяючим напрямом, для цієї технології, являється протезування. На цей момент на 3d принтерах вже активно друкують слухові апарати, що імплантуються, протези кінцівок, зубів, кісток і їх фрагментів. Це допомагає прискорити процес створення, а також, частенько, зменшує вартість такого протеза. Поєднання різних матеріалів для друку роблять такі протези міцними, довговічним і не «конфліктують» з тілом. За допомогою останніх розробок в області робототехніки протези тепер можуть повноцінно замінити руку чи ногу, допомагаючи у виконанні усіх покладених на неї функцій, хоча 10 років тому ми могли бачити такі технології тільки в науково-фантастичних фільмах і книгах. Вже зараз проводяться операції, коли людям імплантують надруковані на такому принтері фрагменти кісток черепа, п’ять, пальців руки і сфера застосування постійно росте.

Але навіть усе вище перелічене не є вершиною цієї технології. Вже зараз розробляються методики і проводяться перші операції по вирощуванню і імплантації справжніх, функціонуючих органів і тканин людини. Вже вдалося імплантувати трахею, частину міжхребетного диска, посудини і навіть частину печінки. Унікальність технології так же полягає в тому, що органи друкуються з клітин самого пацієнта, що унеможливлює відторгнення елементів, що імплантуються.

За прогнозами учених, вже до 2020 року людство буде здатне надрукувати будь-який орган, навіть серце. Така технологія дозволить відмовитися від донорства. Це може допомогти в лікуванні безлічі хвороб, наприклад раку, просто замінюючи пошкоджені органи і тканини новими, надрукованими. Така технологія виведе сучасну медицину на абсолютно інший, неймовірний, рівень.